E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: vucic

E konfirmon Vucic: Duem marrëveshje historike me shqiptarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, deklaroi se teknika e re, artileria dhe avionët e ushtrisë serbe nuk paraqesin kurrfarë kërcënimi për askënd, por se...
Aleksandar-Vucic

Vucic paralajmëron diçka lidhun me Kosovën për muejin Mars

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka thanë se Serbia ka me dalë me nji propozim për Kosovën në Mars të vitit të ardhshëm. “Asht padyshim...

Zavendëskryeministrja serbe, deklaratë të fortë për çashtjen e Kosovës!

Zavendëskryeministrja serbe, Zorana Mihajlovic, ka thanë se zgjidhja e çashtjes së Kosovës asht me randësi të madhe për të ardhmen e Serbisë. Simbas saj, nëse...
Aleksandar-Vucic

Vucic: Me shqiptarët na duhet nji marrëveshje 200 vjeçare

Tashma dihet se pengesa ma e madhe (në mos e vetmja) në rrugën e Serbisë drejt aderimit në Bashkimit Europian asht gjetja prej tyne...

Vucic: Me shqiptarët duhet marrëveshja e paqes për 200 vjet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, tha se pengesa ma e madhe në rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Europian asht “gjetja e nji zgjidhje për...

Vucic kallxon qysh kanë me prezentue zgjidhjen për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, tha sot se Qeveria e Serbisë në mbledhjen e ardhshme ka me diskutue se cilat janë kushtet e nevojshme...

Këshilltari i Erdogan’it zbulon bisedën për Kosovën mes Erdogan’it dhe Vucic’it

Ibrahim Kalin, zadhanës i presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, asht shprehë i kënaqun me pritjen që Serbia ia ka ba presidentit të Turqisë....

Vulin tregon për marrëveshjet e arrituna në mes Vucic’it dhe Erdogan’it

Ministri i Mbrojtës i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë sot se vizita e preisdnetit turk, Recep Tayyjip Erdogan, asht shënue me marrëveshje të shumta,...

Ofensiva ekonomike e Erdoganit në Serbi, paret po vijnë me thasë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, viziton Serbinë me nji delegacion të madh investitorësh. Ai kërset në nji derë të hapun. Ankara ka me zgjanue influencën...

Erdogan: Kam besim te Vucic, kemi me përzanë FETO’n prej Ballkanit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha sot në Novi Pazar se organizata FETO ka me u përzanë prej Turqisë, por edhe prej Ballkanit. Në...