E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: VV

Kjo asht tash kërkesa e ‘shokëve’ nga Shqipnia lidhun me Aida...

Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje nga Tirana kanë kërkue nga udhëheqja e Vetëvendosjes me shkarkue Aida Dërgutin nga pozita e Nënkryetares...

E zbulon ky ish-anëtar i VV’s: Qe prej kujt udhëhiqet krahu...

Arton Muhaxheri i cili dikur ishte pjesë e Vetëvendosjes ka theksue se Dardan Molliqaj e udhëheqë grupin e Shpend Ahmetit në Vetëvendosje. Kujtojmë se Arton...

A po kthehet Vetëvendosje te rrajtë e veta (foto)

200 mijë e 153 vota të fitueme në zgjedhjet nacionale të këtij viti duket se nuk i mjaftuen Lëvizjes Vetëvendosje me ecë drejt marrjes...

E pranon Selimi: S’përjashtohen edhe largimet nga Vetëvendosje

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka deklarue se debati në subjektin e tij politik, do të ketë së shpejti epilog, tue thanë se...

Ironizimi i burrit të Albulena Haxhiut: Dardani erdhi e më punësoi...

Alban Krasniqi, anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe njikohësisht bashkëshorti i deputetes, Albulena Haxhiu, ka akuzue aktivisten Margaritë Hajrizi se po bahet servile ndaj Dardan...

Përçamjet në VV, kjo asht dita kur priten vendime të mëdha!

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftue se të Diellën do të mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm. Kjo asht ba e ditun nga nji postim në faqen...

Zbulohen 3 drejtoritë të cilat kanë me i takue AAK’s në...

Mbramë vonë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka nënshkrue koalicion me Gent Begollin e AAK's për bashkëqeverisje në Komunën e Prishtinës. Simbas burimeve të Indeksonline,...
alilajci

Probleme që zgjidhen shpejt, kështu po e sheh Lajçi përçamjen në...

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka fol për ngjarjet e fundit që po ndodhin në Vetëvendosje dhe Marrëveshjen e Demarkacionit. Lajçi tha se nuk...

AAK në Prishtinë: Qe pse lidhëm koalicion me VV’n

Gent Begolli, Drejtor i shërbimeve publike në Komunën e Prishtinës, ka dhanë arsyet se pse ka lidhun marrëveshje me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. Begolli...

Aktivisti i VV’s: Kështu e kopjoi Molliqaj Albin Kurtin! (foto)

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Krasniqi, ka theksue se Dardan Molliqaj, i cili simbas tij tash po del kundër Albin Kurtit, dikur e kopjoi...