E diel, 22 Tetor 2017

Tema: Washington

Thaçi e jep lajmin nga aeroplani: Po shkoj te Mike Pence...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e quen frymëzuese vizitën e sotme në Vatikan. Ai kallxon se nesër ka me vizitue Zavendëspresidentin amerikan Mike Pence. Kreu i...

Flet edhe Thaçi, çka thotë ai për Demarkacionin!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folë për çashtjen e demarkimit të kufinit me Malin e...

Presidenti Thaçi nënshkroi marrëveshjen 49-milionëshe me MCC’n (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Washington të Shteteve të Bashkueme të Amerikës, nënshkroi në emën të Kosovës marrëveshjen mes...

Presidenti Thaçi nënshkruen sot nji marrëveshje për Kosovën në Washington

Presidenti Thaçi sot në emën të Republikës së Kosovës, ka me nënshkrue marrëveshjen mes Kosovës dhe MCC në Washington të SHBA've, në prani të...

Mustafa tregon se ku kanë m’u investue 50 milionë dollarët e...

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka thanë se asht i mrekullueshëm lajmi për 49.6 milionë dollarë të ndame nga Bordi i Korporatës së Sfidave...

Policia: Rasti në Capitol Hill nuk asht sulm terrorist

Incidenti i sotëm në Capitol Hill në Washington, ku pati krisma kur nji grue e goditi me kerr automjetin e policisë, nuk ka të baj...

Krisma pranë godinës së Kongresit Amerikan

Godina e Kongresit Amerikan asht bastisë mbasi asht raportue për krisma me armë zjarri. Dheta policë tashma kanë bllokue zonën në afërsi të godinës së Kongresit në Washington, njofton Reuters. Gjithashtu,...

Liderat e botës n’Washington, diskutohet plani sekret kundër ISIS

Udhëheqësit ma të fuqishëm të botës u mbledhen në bisedime të rralla për me mposht Shtetin Islamik, raporton 'The Telegraph'. Koalicion i përbamë prej 68 shtetesh u thirr nga...

Hoxhaj në Washington, merr pjesë në mbledhjen anti-ISIS

Mbas dy ditësh qëndrimi në New York, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtue për në Washington. Gjatë qëndrimit...

Merkel kallxon çka pret prej takimit me Trump

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se me “kureshtje” dhe “kënaqësi” e pret takimin e sotëm me Presidentin e Shteteve të Bashkueme, Donnald Trump, në...