E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Washington

McMaster: Vendet e Ballkanit, përparësi e naltë për Amerikën

Forcimi i paqes, respektimi i shtetit ligjor, lufta kundër korrupcionit dhe krimit të organizuem ishin ndër çashtjet kryesore që u diskutuen në takimin që...
Behgjet Pacolli

Pacolli prej Washingtoni flet për Demarkacionin dhe dialogun me Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, po vazhdon me qëndrue në SHBA, ku edhe po takohet me disa nga liderët shtetnorë atje. Shkrimi i...

Hoxhaj në Washington: Qe kur mundet me ndodhë marrëveshja me Serbinë

Zavendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në Washington të Shteteve të Bashkueme të Amerikës, ku ka marrë pjesë në konferencën për Ballkanin të...

Thaçi e jep lajmin nga aeroplani: Po shkoj te Mike Pence...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e quen frymëzuese vizitën e sotme në Vatikan. Ai kallxon se nesër ka me vizitue Zavendëspresidentin amerikan Mike Pence. Kreu i...

Flet edhe Thaçi, çka thotë ai për Demarkacionin!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Washington, ka folë për çashtjen e demarkimit të kufinit me Malin e...

Presidenti Thaçi nënshkroi marrëveshjen 49-milionëshe me MCC’n (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Washington të Shteteve të Bashkueme të Amerikës, nënshkroi në emën të Kosovës marrëveshjen mes...
Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi nënshkruen sot nji marrëveshje për Kosovën në Washington

Presidenti Thaçi sot në emën të Republikës së Kosovës, ka me nënshkrue marrëveshjen mes Kosovës dhe MCC në Washington të SHBA've, në prani të...

Mustafa tregon se ku kanë m’u investue 50 milionë dollarët e...

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka thanë se asht i mrekullueshëm lajmi për 49.6 milionë dollarë të ndame nga Bordi i Korporatës së Sfidave...

Policia: Rasti në Capitol Hill nuk asht sulm terrorist

Incidenti i sotëm në Capitol Hill në Washington, ku pati krisma kur nji grue e goditi me kerr automjetin e policisë, nuk ka të baj...

Krisma pranë godinës së Kongresit Amerikan

Godina e Kongresit Amerikan asht bastisë mbasi asht raportue për krisma me armë zjarri. Dheta policë tashma kanë bllokue zonën në afërsi të godinës së Kongresit në Washington, njofton Reuters. Gjithashtu,...