E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: wikileaks

E-mail’a me udhëzime nga WikiLeaks për Donald Trump’in

Në Shtator 2016, Donald Trump'it, në atë kohë thjesht kandidat për Shtëpinë e Bardhë, djalit të tij Donald Jr dhe pjesëtarëve të tjerë të...

E bujshme: Djali i Donald Trump publikon të gjitha mesazhet me...

Djali i Presidentit Donald Trump, ka publikue nji numër mesazhesh private që ka marrë nga llogaria e Wikileaks në Twitter gjatë dhe mbas fushatës...
U.S. Democratic presidential candidate Hillary Clinton takes a question during a campaign rally in Derry, New Hampshire

Clinton vjen me deklaratë ‘shokuese’ për WikiLeaks

Hillary Clinton ka thanë për nji transmetues shtetnor australian, se shefi i WikiLeaks, Julian Assange, asht vegël e Rusisë. Clinton tha n'intervistë se shpijuni australian...

Wikileaks zbulon dokumentet: Qe qysh CIA përgjonte agjencitë tjera

Disa dokumente të publikueme nga Wikileaks zbuluen nji projekt sekret të CIA, i cili daton nga 2009'ta dhe kishte përgjue dheta agjenci. Programi i quejtun...

WikiLeaks e ‘trondit’ Macron’in, i publikon ma shumë se 21 mijë...

Ma shumë se 21,000 e-maile të "verifikueme" që lidhen me fushatën presidenciale franceze të Emmanuel Macron janë publikue ditën e sotme nga WikiLeaks. Faqja investigative...

Shefi i CIA: WikiLeaks u shfrytëzue nga inteligjenca ruse

Drejtori i agjecisë amerikane CIA, Mike Pompeo, e ka kritikue organizatën, WikiLeaks, dhe themeluesin e saj dhe i ka akuzue se ishin “agjenci anmiqësore...
Terrorizmi

Të dhanat shokante të WikiLeaks: Zbulohen 11 terroristët e Al -Qaida...

11 anëtarë të grupit terrorist Al –Qaida kanë qëndrue në Kosovë mbrenda periudhave të ndryshme kohore gjatë dekadës së kalueme, para se të përfundonin...

Përgjimet e CIA, reagojnë Apple, Samsung dhe Microsoft

Lajmi i publikuem dje nga Wikileaks se CIA përgjon të gjithë botën përmes disa pajisjeve teknologjike, ka shkaktue reagim të gjanë. Disa prej kompanive teknologjike,...

Wikileaks: CIA i pergjon iPhone’at dhe i ban televizorat Samsung pergjues...

Sot, e Marte, 7 Mars, Wikileaks e ka publikue serine e re te dokumenteve sekrete nga CIA. Me emnin e koduem "Vault 7", ky asht...

WikiLeaks paralajmëron publikimin e disa dokumenteve bombastike! (foto)

Kreu i faqes ma të njoftun investigativ në botë ka deklarue se WikiLeaks asht gati me publikue disa dokumenteve bombastike, shkruen “The Independent”. Julian Assange...