E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: xhamia

Shpend Ahmeti tregon pse Xhamia e Çarshisë në Prishtinë mbeti pa...

Shpend Ahmeti, i cili ishte kryetar i Prishtinës për katër vjet, ka tregue versionin e tij se pse Xhamia e Çarshisë në Prishtinë mbeti...

Alarmi gjerman për ‘xhaminë e Erdoganit’ në Tiranë

A rrezikon Shqipnia ma shumë nga sa mendohet prej radikalizmit islamik? Ky debat asht dhezë ende ma shumë kohët e fundit, mbas diskutimeve për të...

Minesota, shpërthim në nji xhami

Në shtetin federal amerikan, Minnesota, sot ka ndodhe nji shpërthim në xhaminë e qytetit Bloomington në afërsi të Minneapolisit, me ç’rast asht damtue nji...
video

Debati për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë (video)

https://www.youtube.com/watch?v=axgp-jA3PY4

Kuvendi Komunal i Prishtinës diskuton sot për xhaminë e re

Kuvendi komunal i Prishtinës ka me mbajtë sot mbledhjen e radhës. Ndër 15 pikat që pritet të diskutohet ka me qenë edhe ai për...

Qe çka thotë Shpend Ahmeti për ndërtimin e xhamisë në kryeqytet

“Se xhamia qendrore ka me u ndertue, këtë askush nuk e vnon në dyshim. Mirëpo, shpresoj të arrihet koncensus për estetikën dhe stilin e...

Tërnava mediave turke: Xhamia ka m’u ndërtue!

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, për mediat turke ka thanë se peticioni kundër stilit të ndërtimit të xhamisë në qendër të...

Qe kur ka me u debatue në Komunën e Prishtinës lidhun...

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të Premten ka me debatue për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Për këtë projekt nga komuna kanë...

Debati për xhaminë qendrore në Prishtinë, reagon Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reague mbas debatit rreth çashtjes së xhamisë qendrore në Prishtinë, mbasi nji grup qytetarësh filluen mbledhjen e nënshkrimeve...

BIK reagon ndaj peticionit kundër xhamisë në Prishtinë

Anëtari i kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Resul Rexhepi ka folë për Ndertimi.info në lidhje me nji peticion i cili asht publikue nga...