E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: zgjedhjet

Hashim Thaçi

Presidenti vjen me nji deklaratë inkurajuese për zgjedhjet

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi asht deklarue për ballotazhin e zhvillueme dje në 19 komunat e Kosovës. Thaçi ka urue të gjithë qytetarët e vendit,...
Zgjedhjet Lokale

Shihni të gjitha rezultatet e ballotazhit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ba publikimin e rezultateve të zgjedhjeve të raundit të dytë për kryetar komunash. Ma poshtë, mundeni me i pa të...
PDK

PDK pëson humbjen ma të madhe që nga themelimi. Shihni dallimin...

Në zgjedhjet e para lokale të vitit 2000, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) kishte pësue nji humbje që pakkush e priste. Kjo parti e dalë...

Qysh festohej fitorja e zgjedhjeve mbrenda shtëpisë së Ibrahim Rugovës? (video)

LDK doli fituese e madhe e zgjedhjeve te para lokale te mbajtuna ne vitin 2000, por edhe në zgjedhjet nacionale. Por, sado e thellë që...
Zgjedhjet

Kjo parti ka fitue ma së shumti komuna në ballotazh

Procesi zgjedhor për raundin e dytë të Zgjedhjeve Lokale ka përfundue dhe tashma rezultatet preliminare janë ba të dituna nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Simbas këtyne...

Çka thojnë në Beograd për rezultatet e serbëve në zgjedhjet e...

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, ka përgëzue mbramë Listën Serbe për sukseset e arrituna në zgjedhjet lokale. Simbas tij,...

Kandidati që fitoi me veç 10 vota dallim

Kllokoti ka sjellë garën ma të ngushtë. Aty u caktue fituesi me veç 10 vota dallim. Simbas rezultateve të publikueme nga KQZ’ja, kandidati i Listës...

Fjalët e Ambasadorit Delawie për procesin zgjedhor në Kosovë

Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, përshëndeti ecuninë e zgjedhjeve të djeshme në Kosovë, tue e vlerësue atë si...
Zgjedhjet

Këta janë 38 fituesit e komunave të Kosovës (emnat)

Ma poshtë keni emnat dhe përkatësinë partiake të kryetarëve të ri të 38 komunave të Kosovës, të dalun nga zgjedhjet e para dhe ato...
Zgjedhjet Lokale

Këto janë të gjitha rezultatet e ballotazhit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ba publikimin e rezultateve të zgjedhjeve të raundit të dytë për kryetar komunash. Ma poshtë, mundeni me i pa të...