E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: zgjedhjet

Demaku sot jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të Drenasit

Nexhat Demaku sot ka me dhanë dorëheqje nga pozita e kryetarit të komunës dhe të kryetarit të degës së PDK's në Drenas. Gjykata e Apelit...
shaqir islami

Kriza e Bajraktarizmit (lidershipit)

Shaqir Islami     Erani, punon në një ujdhesë të Adriatikut si shumë kurbetçi tanë. Në tarracën e vet e kish pasur mysafir eurodeputetin slloven Jelko Kacin....

Bulliqi: As PDK nuk i ka votat! Jo 1 here,...

Kemi mbledh edhe fakte te reja, po Isa Mustafa nuk ka shpreh interesim Shpejtim Bulliqi, deputet i LDK's ka thane se per me mbrojt vendin...
aaknismaa

AAK dhe Nisma: Jemi gati për zgjedhje të parakohshme

Pal Lekaj, shef i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, subjekt ky opozitar në Kuvendin e Kosovës, thotë se vendi asht dasht me...

Çka thotë shefi i grupit parlamentar të LDK’s, Ismet Beqiri për...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri, shef i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se qeveria asht stabile dhe se po...
Zgjedhjet Lokale

Nga nesër, Drenasi shkon në zgjedhje, KQZ e gatshme, por pret...

Komuna e Drenasit nga nesër shkon në zgjedhje të reja. Kjo, ngase kryetari i kësaj komune, Nexhat Demaku ka paralajmërue dorëheqjen e tij, qysh...
kadriveseli

Keni me u befasue pse Veseli e lidh ‘kiametin’ me zgjedhje...

Pamvarësisht se ditë ma parë kryetari i Kuvendit njiherësh edhe kryetar i PDK's, Kadri Veseli, ka deklarue se Kosova mundet me  shku në zgjedhje...

Mustafa ja shuen shpresat opozitës për zgjedhje!

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka vizitue të Hanën Mitrovicën dhe asht takue me kryetarin e Mitrovicës Agim Bahtiri. Mustafa mbas takimit tha se zgjedhje...

Në LDK janë të gatshëm për zgjedhje

Drejtuesit e Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK) shprehen të gatshëm për me shkue në zgjedhje të parakohshme në vend, nëse partneri i madh i koalicionit...