E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: zgjedhjet

isamustafa

Kryeministri, çka thotë për zgjedhjet serbe n’vend!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka komentu mbajtjen e zgjedhjeve serbe, tue thanë se nuk kanë marrëveshje të veçantë me Serbinë, por e kanë...
cic

Kryetari i KSHZ Cicakovski: Nuk ka kushte per zgjedhje te lira...

Kryetar i KSHZ Cicakovski e ka lane mbledhjen para se me nis votimi për pikën: a ka kushte teknike për mbajtjen e zgjedhjeve të...
johanes hahn

Qeverinë e Maqedonisë nuk do ta njohim pa zgjedhje të lira!

Nderkombëtarët nuk do të njohin Qeverinë e re, nëse zgjedhjet mbahen pa plotësimin e të gjitha kushteve që burojnë nga Marrëveshja e Përzhinës. Mesazhin e...
SHAQIRISLAMI

Shaqir Islami: Opozita sillet si ‘Ujku me Dashin’

Shaqir Islami Do bëhet përvjetori i krizës së madhe politike, ndërsa diskursi politik dhe social në publikun e përgjithshëm Shqiptarë ende diktohet nga zullumqarët e...
zaev

Shpërbahet Parlamenti. Kur i ka zgjedhjet Maqedonia

Parlamenti i Maqedonise u shpërba dhe u shpallen zgjedhjet me  5 Qershor. Kështu ka vendose shumica parlamentare me 7 Prill ne oret e vona te...
Laszlo-Markusz.jgg

Pse ambasadori hungarez thotë qe s’ka nevojë për zgjedhje!

Ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz ka thanë se Kosova asht në fazën e fundit për liberalizimin e vizave. Në nji intervistë për ‘Epokën...

Partia e Slobodan Milosevic nis fushatën për zgjedhjet parlamentare të Serbisë,...

Partia Socialiste e Serbisë, e ish-Presidentit Slobodan Milosevic, e ka hap edhe në Kosovë fushatën për zgjedhjet parlamentare të Serbisë, që mbahen me 24...

Kadri Veseli s’e perjashton mundësinë e zgjedhjeve të reja!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli mbas mbledhjes së Kryesisë ka komentue djegien e kerreve zyrtare kohëve të fundit në vend. Ai ka thanë...
BE-Maqedoni

BE: Amnistia për kriminelet zgjedhor ne Maqedoni – e papranueshme

Komisioni Europian reagoi në vendimin e Gjyqit Kushtetues në Maqedoni që Kryetarit të shtetit me ja kthye të drejtën që ai me i amnistue...
zgjedhjet maqedoni

156.000 votues fantomë n’Maqedoni! Nuk egzistojnë n’asnji bazë të dhanash!

Portali maqedon “Sakam da kazam”, jozyrtarisht merr vesh se 156.000 votues - nuk egzistojne. Kontrollet  kryqëzore kanë tregue se vetëm në bazë të njerëzve...