E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: zvicer

Ky asht shteti me rrogat ma të nalta n’Europë

Simbas të dhanave të përpunueme nga ‘Wikipedia’, bazue në informacionet e marruna nga FMN, Banka Botnore dhe institucionet përkatëse statistikore vendase, rroga ma e...

Katundi zvicran që paguen 60,000 euro për banorët që dëshirojnë me...

Nëse keni dëshirue najherë me jetue në nji vend të qetë dhe piktoresk në male, tashma ka ardhë momenti. Katundi zvicran i Albinen, pranë Leukerbadit...

Kqyreni tunelin hekurudhor ma të gjatë e ma të thellë në...

Tuneli hekurudhor ma i gjatë dhe i thellë në botë asht hapë zyrtarisht në Zvicër, mbas pothuejse dy dekadave punë ndërtimore. Tuneli Gotthard 57km (35...

Alarm për bombë – Evakuohet stacioni i trenit në Lausanne

Stacioni qendror i Lausanne në Zvicër u mbyll për shkak të nji kërcënimi me bombë, mbasi në vendngjarje u gjet nji “paketë e dyshimtë”,...

Shqiptari e jep gollin e vitit në Zvicër (video)

Benjamin Kololli ka vazhdue shkëlqimin e tij në kampionatin zvicran me Lausanne'n. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, ka qenë titullar si gjithnji për ekipin e...

Rrxohet aeroplani në Zvicer, ka të vdekun

Dy adoleshentë dhe nji pilot raportohet se kanë mbetë të vdekun mbas rrximit të nji aeroplani në nji kamp veror në Zvicër, thuhet simbas...

Jepet autogolli ma i bukur i të gjitha kohnave (video)

Ai mundet me u quejt padyshim autogolli ma i bukur i të gjitha kohnave. Ky autogoll u shënue në Zvicër në ndeshjen mes Pully dhe...

Tmerr në Zvicër, i dyshuemi sulmon kalimtarët me sharrë e zinxhirë

Ma s'paku pesë persona janë plagos, dy prej të cilëve janë në gjendje të randë, mbasi nji i dyshuem filloi të sulmonte njerëzit në...

Shihne qysh ndodhi kjo stuhi e fuqishme në Zvicër (video)

Nji stuhi e fuqishme ka kaplue Zvicrën qendrore të Mërkurën mbasdite, ku në Lucernë nji pemë që u rrxue ka nxanë poshtë tre fëmi. Fatmirësisht, ata kanë marrë...

Rrehje masive në mes të zvicranëve dhe kroatëve në Luzern (video)

Tifozët zvicranë dhe ata kroatë janë përleshë në sheshin e Luzernit, para ndeshjes së kthimit në kuadër të kualifikimeve për Europa League, në mes...