E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: zvicera

Zvicra ndihmon Kosovën me mbi 7 milionë euro për promovim të...

Mbi 7 milionë euro ka përfitue Kosova për promovim të sektorit privat nga marrëveshja e nënshkrueme në mes Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë dhe...

Ky asht vendi ma i miri për emigrantët në planet

Zvicra asht vendi ma i sigurt ku emigrantët munden me jetue, kjo simbas nji ankete të kryeme së fundi nga rrjeti ndërkombëtar. Për nga siguria...

Ky asht hoteli qe ndan 2 shtete, ku ndodhet!

Ekziston nji hotel në botë, i cili gjendet mes dy shteteve. Bahet fjalë për hotel “Arbez”, që ndodhet në bjeshkët mes Francës dhe Zvicrës. Kufini mes...

Emigranti mshefet në kofer për me shkue në Zvicër, qe si...

Autoritetet zvicerane kanë kap në flagrancë nji emigrant nga Eritrea, mbasi u zbulu i msheft në nji kofer gjatë udhëtimit me tren nga Milano. Mediat...

Kjo asht e mahnitshme: 16 shqiptarë në fushë!

Shqipnia dhe Zvicra kanë publikue formacionet për ndeshjen që ka me fillue n'ora 15:00. Natyrisht te kombëtarja shqiptare janë startues 11 shqiptarë. Te Shqipnia nga minuta...
schneider_ammann

Presidenti i Konfederatës Zvicrane uron Thaçin

Presidenti i Konfederatës Zvicrane, Johann N. Schneider-Ammann, ka uru presidentin Thaçi. Në letrën e tij, presidenti Johann N. Schneider-Ammann ka thanë se dy shtetet tona...