Adem Mikullovci: VV asht dielli i Kosovës (video)

Aktori Adem Mikullovci, i cili tash se fundmi ju ka bashkue Levizjes Vetevendosje ka thane se nese hyn dhe nese e zgjedhin votuesit ka me qene vetem nji deputet i rendomte.

Por Albini dhe te tjeret konsideruen se duhet me u ba ma aktive ne kete kohe, ka thane Mikullovci ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum.

“Une besoj qe e vetmja shprese per me dale prej kesaj amullie asht Vetevendosja”, ka thane Mikuullovci, tue shtue se ajo asht ma e pasterta dhe e cila nuk blehet dhe nuk shitet.

Ai ka shtue se edhe te tjeret paten vizion por po shihen se ata mbas lufte krijuen vizion per vete, e familjet e tyne por jo per shtetin dhe shtetndertimin.

“Kosova asht vend i pasun por mungon menaxhimi dhe punesimi”, ka theksue Mikullovci.

Ai i ka prezentue edhe gabimet qe jane ba qysh ne fillim me Kumanoven, mandej UÇK, TMK, e qe simbas tij, shteti mbrohet ne kufi e jo ne qender te Prishtines.

Adem Mikullovci ka fole edhe per shume çashtje te tjera, por per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.TV

Shperndaje në: