Berisha: Me çdo kusht kam me votue Ramushin, por ma kanë keqinterpretue deklaratën (video)

Zafir Berisha nga Nisma per Kosoven, ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum ka thane se procesi zgjedhor ne menyre urgjente duhet me ndryshue.

Ai ka thane se edhe ne keto zgjedhje, fatkeqesisht ka pase vjedhje dhe nji pjese e kolegeve, te Nismes nuk kane mujt me ba vota.

Berisha ka thane se mbron qedndrimin e tij per Listen Serbe, ku edhe ne kete vazhde  kjo liste edhe per Qeverine e ardhshme nuk duhet me qene faktor.

“Jo vetem nuk e votojme Ramush Haradinajt, por na edhe kemi lobue, per m’u ba Ramushi Kryeminister”, ka thane Berisha.

Zafiri ka thane se kane me mbeshtete pjesen e Nismes ne Qeveri e jo gjithkende qe mundet me ba gjithçka aty ka thane ai.

Derisa kur ka fole per dialogun, Berisha ka thane se Hashimit duhet me ja nale turrin qe e ka fillue me dialog ngase simbas tij kemi te bajme me Serbine.

Per ma shume shihne videon e plote.

 

 

Shperndaje në: