Debati ne Rrokum Roll për fituesin dhe humbësin në Shqipni (video)

Opinionisti Adri Nurellari i cili asht edhe keshilltar i Kadri Veselit ne nji debat ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum, tue i komentue rezultatet e zgjedhjeve ne Shqipni, ka thane se atje ka ndodh shembja e se djadhtes dhe fitorja bindese e se majtes dhe Edi Rames.

“Shoku i pare ashte se kemi nji shembje te se djadhtes në Shqipni, tue e krahasue rezultatin e PD’s te vitit 1997”, ka thane nder te tjera Nurellari.

Ai ka thane se kjo asht nji drame per Opoziten atje dhe se mazhoranca tash e ka ma te lehte me qeverise.

Kurse Ardian Lama, drejtor ne Rrokum.Tv, ka thane se nuk kemi asnji fitore te lavdidshme te Edi Rames, dhe asnji difsfate katastrofike te PD’s.

“Kemi Partine Sociale e cila fiton mandatin e dyte te Qeverise dhe kemi PD’n e cila vazhdon me mbete ne opozite”, tha nder te tjera Lama.

Per ma shume shihemi emisionin e plote. /Rrokum.Tv

 

 

 

 

 

Shperndaje në: