Gjini: Ramush Haradinaj nuk ka me u ekstradue n’Serbi, kjo asht e sigurt! (video)

Asht e veshtire me u dijte dita, ora, se kur ka me u lirue Haradinaj, por nji gja asht e sigurt, se frik ka me u lirue.

Ardian Gjini, nenkryetar i AAK’s ka thane se Ramush Haradinaj asht si gjithmone dhe se i perballon situatat. Ai ka thane se jemi ne kontakt me ambasadorin francez, dhe se e presim lirmin e shpejt te Haradinajt.

“Kosoves po i bahen shume dame, nji ekstradim i mundshem i Haradinajt asht pothuej i pamundshem”, tha Gjini.

Ai ka shtue se Kosova nuk duhet me u lejue me u poshtnue prej Serbie dhe se ata njerez qe lejojne nji gja te tille, ata duhet me shkue ne shpi.

Derisa per postimin e Ramush Haradinajt, ai ka thane se Kosova per vite e vite nuk ka parapa me i hek keto probleme, dhe aq ma teper per nji person qe po flasim dhe se Haradinaj dhe familja e tij jane themel i lirise dhe pamvaresise se Kosoves.

Gjini ka thane se saga e Ramush Haradinajt ka me perfundue frik.

Nenkryetari i AAK’s keto komente i ka ba ne nji lidhje telefonike ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

Per ma shume, kqyrne videon e plote./Rrokum.TV