Kelmendi: Pacolli sonte e ka ‘naten e nuses’, por mos t’harron që Ramushi nuk asht Hashim! (video)

Ramiz Kelmendi nga LDK, tue fole ne Rrokum Roll per zhvillimet e fundit, ka thane se LDK nuk asht fajtore pse AKR ju ka bashkue PAN’it.

Ai ka thane se, ma shume ka qene ambicie e Pacollit per me u fute ne pushtet, dhe se ky veprim kallxon ma se miri se ka humbe morali ne politike.

Simbas Kelmendit, me kete Qeveri çdo vendim i cili ka m’u marr, ka m’u mvare prej Beogradit.

Kelmendi ka thane se me kete koalicion ka fitue vetem Kadri Veseli, i cili pritet m’u ba perseri Kryeparlamentar.

Simbas tij, kjo qeverisje ka me qene e veshtire m’u kontrollue, sepse secila parti ka me pase shume ministri e zavendesministra.

Ma shume shiheni videon e plote. /Rrokum.Tv

 

Shperndaje në: