Zyrtare: Këta janë emnat e deputetëve të PAN’it (lista)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, të mbajtuna më 11 Qershor.

Kryetarja e KQZ’s, Valdete Daka ka tregue edhe emnat e kandidatëve për deputetë nga të gjitha partitë të cilët kanë marrë votat e mjaftueshme dhe kanë arritë  m’u ba deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Ma poshtë emnat e plotë të koalicionit PDK-AAK-NISMA:

Kadri Veseli

Ramush Haradinaj

Fatmir Limaj

Daut Haradinaj

Enver Hoxhaj

Mërgim Lushtaku

Memli Krasniqi

Elmi Reqica

Sala Berisha- Shala

Teuta Haxhiu

Andin Hoti

Fatmir Xhelili

Agim Aliu

Bekim Haxhiu

Haxhi Shala

Zafir Berisha

Milaim Zeka

Bilall Sherifi

Ganimete Musliu

Time Kadrijaj

Abdyl Salihu

Ahmet Isufi

Shkumbin Demalijaj

Rrustem Berisha

Nezir Çoqaj

Xhavit Haliti

Pal Lekaj

Zenun Pajaziti

Hajrad Beqa

Blerim Kuçi

Rasim Selmanaj

Evxheni Thaçi

Blerta Deliu-Kodra

Mexhide Mjaku

Flora Brovina

Luljeta Veselaj- Gutaj

Albulena Balaj-Halimaj

Safete Hadergjonaj

Xhevahire Imzaku.

 

Shperndaje në: