Pajaziti: LDK kallxoi që ka marrë mësim nga e kaluemja, në politikë s’thuhet ‘kurrë’ (video)

Zenun Pajaziti, PDK, ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum ka thane se me 3 Gusht jane marre masat e duhuna per m’u mbajt seanca konstituive e Kuvendit.

Ai ka thane se ne menyre te natyrshme, PDK  e ka nominue liderin e partise Kadri Veselin, per postin e Kryetarit te Kuvendit.

Pajaziti, ka thane se nuk ka shanca m’u shty seanca e t’Ejtes.

“Mendoj se t’Ejten ka me ndodhe vetem votimi i Kryetarit te Kuvendit, ngase nuk ka agjende per votimin e Qeverise”, ka thane nder te tjera Pajaziti.

Derisa per LDK’n, ai ka thane se vendimi i qytetareve ka vendose qe ky subjekt politik me mbete ne opozite, dhe se ajo ka mesue nga e kaluemja qe ne politike asnjihere nuk muundesh me thane fjalen kurre.

Per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.Tv