Quni: Hashim Thaçi ka qenë i afert me sherbimet sekrete dhe ka informata për vrasjet (Video)

Anton Quni, deputet i LDK’s  ka thane se opinioni tashma asht i njoftuem edhe per vrasjet qe jane cilesue si politike.

Ai ka thane se e vlereson kerkesen e Z. Thaçi per hetimin e ketyne vrasjeve, por jo e mjaftueshme, tue shtue se ai ka qene edhe me sherbime te ndryshme tue tha se ai mundet edhe me deshmue per keto vrasje.

Quni ka thane se UCK ka pase nji sherbim per zbulim dhe kunderzbulim dhe Zoti Thaci si udheheqes asht dasht me pase te tilla dhe mbas lufte e kemi kuptue se ka qene edhe nji sherbim qe asht quejt SHIK me Zotin Veselin.

Quni ka thane se kisha me inkuraju me pase guxim edhe ma shume Zotin Thaçin, qe edhe te deshmoj per keto vrasje ngase e ka nji rreth te shokeve qe edhe ashte fole qe kane mujt me kane te  implikueme ne keto vrasje.

Pra asht mire me dite dhe me u sqarue keto çashtje.

Quni keto komente i ka ba ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

 

 

Shperndaje në: