E enjte, 23 Nëntor 2017

Zgjedhjet 2017

Veseli: Në këtë qytet kemi me shpall fitoren e ‘Fillimit të ri’

Bartësi i Listës në koalicionin PDK-AAK-Nisma, dhe njiherit kryetari i PDK, Kadri Veseli, e mbylli sot fushatën në Prizren, ku qytetarëve të këtij vendi...
video

LDK-AKR-Alternativa përmbyll fushatën (video)

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa sot përmbyll fushatën zgjedhore./Rrokum.TV

Mustafa: LDK s’ban koalicion me PDK’n, jo ma!

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka deklarue se LDK'ja nuk ka me ba koalicion me PDK'n. Ai përmes nji shkrimi në llogarinë e tij në...

Veseli: Kush don që Beogradi mos m’u përzi ma n’Kosovë, votoni ‘Fillimin e ri’

Bartësi i listës së koalicionit PDK-AAK-NISMA, Kadri Veseli, ka tregue bindje se koalicioni për ‘Fillim të Ri’ ka me dalë fitues në zgjedhjet e së...

Fjala e Haradinajt në tubimin përmbyllës

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, ka folë në tubimin përmbyllës të fushatës. Ai ka thanë se me punën e Qeverisë së tij,...

LIVE: Koalicioni PDK-AAK-Nisma përmbyll fushatën zgjedhore (video)

Koalicioni PDK-AAK-Nisma dhe partnerët e tjerë mbajnë tubimin përmbyllës të fushatës elektorale për zgjedhjet e 11 Qershorit. Fushata zgjedhore përfundon sonte n'orën 00:00 ndërsa zgjedhjet...

Veseli feston ‘Fillimin e Ri’ me mija të rijë (foto, video)

Mija të rijë nga e gjithë Kosova janë mbledh te Liqeni i Batllavës, t'Ejten në mbramje, për me shënue fundin e fushatës elektorale për...

Pacolli: Dy njohje për Kosovën i kam në telefon!

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka ba të ditun se në rast se Qeveria ka m'u udhëhiqë nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa,...

Agjenda e PDK’s për sot

Agjenda mediale e kryetarit të PDK, Kadri Veseli, për ditën e Premte, 9 Qershor 2017 1. Kryetari i Partisë Demokratike Demokratike të Kosovës,...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (23. 11. 2017)