Dy Kryeministrat tue kesh para sfidës Angli-Kroaci

Ditën e nesërme ka me u luejt gjysëfinalja e Kupës së Botës mes Koracisë dhe Anglisë, por atmosfera e kësaj ndeshje asht përcjellë edhe nga dy Kryeministrat Theresa May dhe Andrej Plenkovic.

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, dy Kryeministrat janë fotografue tue shkëmby bluzat e skuadrave respektive.

Siç duket edhe në këtë foto dy Kryeministrat shfqen tue kesh nji ditë para ndeshjes.

Shperndaje në: