E fundit: 4 ushtare amerikane e 11 tjere vrahen nga eksplodimi ne Manbij, Siri (video)

Nga akti terrorist me eksploziv, ne qytetin Manbij n’Siri, mbesin te vdekun 16 persona, dhe 18 te tjere lendohen rande. Ne mesin e te vdekunve jane edhe si thuhet 4 ushtare amerikane, simbas burimeve te aferta me zyrtaret e qytetit, per Sputnik.

Eksplodimi ndodhi afer nji kafeterie ku ishin mbledhe lideret e keshillit te qytetit dhe mysafiret e tyne.

Nji zyrtar amerikan, i cili citohet nga Reuters, ka thane se nga eksplodimi kane vdeke 4 ushtare amerikan dhe 3 tjere jane plague.

Aleppo

Pergjegjesine per sulmin e ka marr ISIS.

Presidenti Donald Trump asht informue per situaten, konfirmon zadhansja Sarah Sanders.

 

Shperndaje në: