Gripi që po jau merr jetën grekëve

Të paktën 38 persona kanë humbë jetën në Greqi, për shkak të komplikimeve prej gripit të stinës, njoftoi Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Smundjeve (HCDCP), në nji konferencë shtypi.

”Të paktën 20 prej tyne kanë vdekë këtë javë”, theksoi ajo.

Qendra ndër të tjera theksoi randësinë e vaksinimit të popullsisë për parandalimin e smundjes.

Aktualisht, 165 pacientë janë në terapi intensive.

Shperndaje në: