Analisti sfidon mjekësinë: Mikrobet s’janë të vërteta, s’i kam la duert prej 10 vjetësh, asgja s’më ka gjetë

Nji prej analistëve dhe akcionerëve të Fox News, Pete Hegseth, ka pranue në transmetim direkt se ai nuk i ka la duert prej 10 vjetesh tue thanë se “mikrobet nuk janë të vërteta”.

Tue folë për “Fox dhe Friends”, Hegseth tha se mikroorganizmat infektive nuk egzistojnë, sepse nuk s’mundeshin me u pa me sy të lirë.

“Unë vakcinohem,” tha ai.

Rrëfimi i tij erdhi mbasi bashkëpronarët Ed Henry dhe Jedediah Bila e tallën atë se po hante picë me dorën e majtë.

“Vendimi im për vitin 2019 asht me i thanë gjanat para kamerës ashtu siç i them jashtë kamerës,” shtoi Hegseth.

Shperndaje në: