Ky ministër frik ka me u shkarkue?

Ditët e numërueme janë për ministrin e Punëve të Mbrendshme të Kosovës, Ekrem Mustafa, kjo mbasi që ai shumë shpejt ka me u shkarkue nga detyra, transmeton Gazeta Metro.

As 5 muej nuk kanë janë ba gati prej se kur ka fillue postin e tij si ministër i Punëve të Mbrendshme, Ekrem Mustafa pritet me u shkarkue mbas zhvillimeve të fundit në vend.

Burimet e Metros mbrenda MPB’s kanë ba të ditun se Mustafa shumë shpejt ka me u ndrrue dhe në vend të tij ka me ardhë nji tjetër ministër po ashtu nga radhët e Aleancës së Kosovës së re (AKR), por simbas burimeve këtë herë ai nuk ka me qenë ndonji i propozuem nga deputeti Labinot Tahiri.

Shperndaje në: