Mbrapaskena: Ronaldo kishte pranue me u transferue te Milani

Massimiliano Mirabell asht gati me u rikthye në botën e futbollit, mbas nji pushimi disa mujor, që prej shkarkimit nga Milani, mbasi ekipi kuqezi kaloi në duert e amerikanëve të Fondit Elliot.

Cristiano Ronaldo – Me portugezin patëm negociue gjatë dhe në fund ramë dakord që ai me ardhë te Milani. “Ju nuk lueni në Champions, por unë nuk e kam fitue asnjiherë Europa Leaguen”, na tha Ronaldo, kur na dha miratimin me kalue te Milani. Mandej ndodhi ajo që të gjithë e dijmë me kinezët dhe CR7 u fut në negociata me Juventusin.

 

Shperndaje në: