Dështojnë bisedimet për Brexit

Bisedimet në mes të Kryeministres së Britanisë së Madhe, Theresa May dhe partisë laburiste lidhun me Brexit kanë dështue.

Ata nuk kanë mujt që sot me arritë marrëveshje për dalje nga Bashkimi Europian, shkruen CNN.

Lideri laburist, Jeremy Corbyn, ka thanë se negociatat kanë shkue “larg aq sa kane mujt me shkue” dhe se dy palët nuk kanë qenë në gjendje me i lidhe “boshllëqet e politikave mes tyne”.

Shperndaje në: