Kosova sërish mbi Rusinë mbrenda pak jave: Sportistët tanë vazhdojnë me na ba krenarë

Flamuri i Kosovës edhe njiherë tjetër asht ngritë mbi atë të Rusisë, e kjo sërish ndodhi falë sportistëve tanë.

Xhudisti i Kosovës, Akil Gjakova, sot arriti me marrë medaljen e artë në ‘Grand Prix’ të mbajtun në Budapest të Hungarisë.

Gjakova mposhti në finale xhudistin nga Rusia, Georgii Elbakiev, dhe kështu u shpall i artë në kategorinë -73 kilogramë.

Shperndaje në: