FFK me nji gjest brilant në nder të Fadil Vokrrit

Federata e Futbollit të Kosovës ka vendosur të organizojë Turne Përkujtimor në nderim të legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, që vdiq më 9 qershor 2018.

FFK ka njoftuar se do të organizojë turneun më 23 korrik, në ditëlindjen e Vokrrit, transmeton Periskopi.

Ai do të jetë tradicional dhe do të mbahet çdo vit më 23 korrik.

Shperndaje në: