Nënkyetari i VV’s u gëzue shumë që Haradinaj dha dorëheqje

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka thanë se i asht gëzue lajmit për ranien e Qeverisë Haradinaj e e cila bani gjithçka që nuk duhej me ba, shkruen Gazeta Metro.

Bislimi ka thanë se opozita e vërtetë i gëzohet gjithmonë lajmit kur bjen Qeveria, sidomos kjo e Haradinaj që kishte kapë shtetin si asnji Qeveri tjetër.

Dje u vet rrëzua Qeveria më e madhe dhe më e shkurtër në Kosovën e Pasluftës. U vet shkarkua para se të binte Qeveria që kishte kapur shtetin si asnjë tjetër para saj”.

“Opozita e vërtetë gëzohet gjithnjë kur bie Qeveria, e sidomos kur bie një Qeveri si kjo që e kishim ne”.

“Jemi të gëzuar që ra Qeveria me 23 ministra, pesë zëvendëskryeministra, mbi 80 zëvendësministra dhe mbi 35 këshilltarë vetëm për Kryeministrin”.

Shperndaje në: