Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, PDK asht e gatshme për këto zgjedhje (video)

Kryeparalmentari Kadri Veseli, sa u kthye nga SHBA ka dhane nji deklarate lidhun me zhvillimet e fundit, mbas doreheqjes se kryeministri Ramush Haradinaj, percjell Rrokum.TV

“Vendimi i Haradinajt per doreheqje asht vendim personal dhe si te tille e kemi pranue, pamvaresisht se per kete nuk kemi pase asnji njoftim ose konsullte paraprake, Tashma zgjedhjet e parakohshme jane te pashmangshme dhe PDK asht e gatshme per zgjedhje kurdo qe caktohen ato”.

“Muj me theksue fuqishem se Kosova qendron afer dhe shume forte perkrah SHBA dhe BE. Si PDK falenderojme qytetaret per perkrahjen e vazhdueshme, i sigurojme se kemi me i krye te gjitha pergjegjesite tona me ja dhane vendit nji qeveri me mandat dhe legjitimitet sa ma pare”.

“Ushtaret e lirise qe po thirren nga Specialja kane me dale faqebardhe edhe nga kjo sfide”, ka theksue Veseli./Rrokum.TV

 

Shperndaje në: