Qe me çka hiqet barku

Pesha e tepërt te çdo person shoqnohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale.

Mirepo, asht nji recept me përbamës të thjeshtë, që luftojnë praninë dhe rritjen e nivelit të yndyrnave apo masës së dhjamit në zonën abdominale të trupit (pjesa e barkut).

Ky recept ndihmon edhe në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes, ndërsa mban nën kontroll të plotë nivelin e kolesterolit.

Përbamesit

12 thelpi të mëdhej hudre

Dy kokrra limoni

1 ½ l ujë

Qysh me ba gati:

Qironi hudrat me kujdes.

Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe prejini në copa të vogla me gjithë likurë.

Qiteni ujin në nji tenxhere.

Shtoni hudrat e shtypuna bashkë me copat e limonit dhe leni me u zie për 15 minuta.

Kullojeni lëngun dhe pijeni.

Kur duhet me pie  

Langun mundeni me nda në tri doza për çdo ditë.

Rekomandohet me pi nji filxhan çaji me këtë lang para çdo shujte.

Ket lang duheni me e perdore 3 dite rresht, ndersa efektet fillojn mbas nji jave.

Shperndaje në: