Ilir Meta tregon mrekullinë që ka ‘zbulue’ në Kosovë (video)

Presidenti i Shqipnisë, Ilir Meta, asht tue i kalue pushimet në Kosovë.

Postimi i plotë i Metës pa ndërhymje:

Të dashur miq!

Një mrekulli e veçantë këtë herë ishte të zbuloja dhe të notoja në Liqenin e Jazhincës, një monument i rrallë natyror 2180 metra mbi nivelin e detit

Liqeni i Madh i Jazhincës gjendet në rrënjë të majeve Bistra 1 dhe majes së Liqenit, Kosovë.

Liqeni i Jazhincës e ka ngjyrë të errët të gjelbërt si safir dhe është i rrethuar nga shkëmbinjë të mëdhenj.

Shperndaje në: