Rrokum.Tv

Rrokum.Tv
26730 Postime Komente

Gecaj ne RROKUM: Presidenti krye n’veti po flet për kufijtë (emisioni...

Sonte ne MOMENTUM, ishte i ftuem ish-keshilltari i Isa Mustafes, sa ishte Kryeminister, Bajram Gecaj. Ai ka fole per aktualitetin politik ne vend, me theks...

Veseli me video na uron Ushtrine! Kqyreni!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherësh lider i PDK's, Kadri Veseli, ka publikue nji video urimi nëpërmjet të cilit ka sjellë emocionet dhe etapat...

PSD gati me u marrë vesh me Qeverinë, Thaçi i jep...

Nesër në orën 10:00 pritet me u mbajt nji seancë e jashtëzakonshme për rezolutën e Dialogut dhe ligjet për dialogun me Serbinë, e cila...

Sonte në MOMENTUM flet këshilltari i Mustafës, Bajram Gecaj

Sonte ne emisionin MOMENTUM, i ftuem asht Bajram Gecaj, analist dhe keshilltar i Isa Mustafes. Keshilltari i Mustafes, ka komentu ngjarjet e fundit, por edhe...

Haradinaj ka nji mesazh për ushtritë e Rajonit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka ftue ushtritë e vendeve të rajonit: Shqipnisë, Maqedonisë, Malit të Zi dhe Serbisë për me bashkëpunue për...

Veseli: Kosova tash e ka edhe ditëlindjen e Ushtrisë

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka fol në ceremonin solemne në të cilën asht shenue tranzicioni i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri,...

Thaçi: Duhet unitet edhe për vendime tjera për Kosovën

Presidenti i Kosovës dhe Komandanti Suprem i Ushtrisë së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka vlerësue naltë unitetin e treguem nga deputetët e Kuvendit të...

LIVE ceremonia shtetnore për Ushtrinë (video)

Ka filluar ceremonia shtetnore për Ushtrinë e Kosovës në kazermen 'Adem Jashari. Shihni LIVE krejt ceremoninë për Ushtrinë e Kosovës. https://www.youtube.com/watch?v=spt8obY1OlU

KFOR shton patrullimet në të dyja anët e Mitrovicës

Situata në të dyja anët e Mitrovicës asht e qetë. Forca të shtueme të KFOR'it janë vendos që nga mëngjesi i sotëm në urën kryesore...