Rrokum.TV

Rrokum.TV
2750 Postime Komente

A ende nuk e kemi varur Flora Brovinën?

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reague ndaj si e kanë quejt "fushatë linçuese ndaj deputetes Flora Brovina",...

Admirali: Amerikes i duhen 1 milion ushtare me mujt Iranin! (video)

Forcat e SHBA duhet me i pase ma s'paku 1 milion ushtare per me mposht dhe invadue Iranin, thote admirali i forcave britanike. Admirali Lord...

Arrestohet ‘bossi i kazinove’ ne Kosove

Ismet Osmani, i njoftun si “Curri” nga Mitrovica, asht arrestue sot nga Policia e Kosovës. "Curri" u arrestue sot ne mengjes, bashke me dy bashkëpuntorë të...

Qe çka o tallava…Enca dhe Muharrem Ahmeti knojne bashke ‘Hajde’! (video)

Enca Haxhia del ne hapsinen e muzikes se njoftun si “tallava”. Bashke me Mbretin e Tallavas, Muharrem Ahmeti, incizojne kangen "Hajde". Ngojeni, s'kena koment! https://www.youtube.com/watch?time_continue=67&v=2JrBXGRGxzQ

Protestuesit italiane kunder kryeministrit te tyne anti-europian (video)

Mija qytetarë u mbledhën mbramë dhe protestuen kundër kryeministrit Mateo Salvinni. Protestuesit marshuen drejt sheshit ‘La Repubblica’ në Firenze. Protestat filluen pranë vendit ku Salvini po...

Diskursi diktatorial i politikanëve shqiptarë

Bernd Borchardt   Kur më ftuan në këtë debat për të folur sot këtu, mendova për konceptin e armikut të popullit dhe u përpoqa të bëja...

Veseli: U deshmue sovraniteti dhe besimi n’PDK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thanë se zgjedhjet në veri dëshmuen edhe nji herë sovranitetin e plotë të Kosovës. Veseli tha...

Qe kush fitoi e hupi ne veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka publikue rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në Leposavic, Zubin Potok, Zvecan dhe Mitrovicë e...

Kersasin grushtat e karrigat ne LDK te Mitrovices (video)

Kane kersit grushtat mes pjesëtarëve e zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës para pak çastesh në nëndegën e qendrës në Mitrovicë. Klan Kosova ka sigurue...

Qytetaret n’Serbi jane te bindun se ka me ndodhe njohja e...

  Mediat në Serbi vazhdojnë me anketa, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhun me çashtjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës së Kosovës...