Rrokum.TV

Rrokum.TV
2128 Postime Komente

BREXIT – Çka tash?

Analize e BBC ----------------- Ishte një mbrëmje me aksion të lartë dhe një dramë të padëgjuar, që do të ketë një ndikim shumë më larg se...

Historiani grek: Iliret te lashte sa greket. Shqipja ma e lashte...

Në shumë raste faktet e dokumentueme rreth shqiptarëve ndër shekuj janë lexue subjektivisht nga historianët grekë. Edhe pse mbetet i ndikuem nga nacionalizmi i...

“Tranohet” Sali Berisha! S’len gja pa i thane Edi Rames, derisa...

Seanca e jashtëzakonshme plenare e Kuvendit të Shqipnisë, ku pritet me u votue dekretet e Presidentit Ilir Meta mbi ndryshimet e fundit në qeveri,...

E fundit: 4 ushtare amerikane e 11 tjere vrahen nga eksplodimi...

Nga akti terrorist me eksploziv, ne qytetin Manbij n'Siri, mbesin te vdekun 16 persona, dhe 18 te tjere lendohen rande. Ne mesin e te...

Nana e dy femive nxinet me hiç ma pak se 35...

Policia greke ka arrestue shtetasen shqiptare Kostandina Mata n'Igumenicë. 25-vjeçarja Mata po udhetonte me dy femite e saj kur policia e ndaloi dhe sekuestroi 33...

Edi Rama mbron të folmen ‘kosovarçe’ të Besa Shahinit! Lexoni qysh...

Kryeministri Edi Rama, ka replikue sot me qytetarët në Facebook, sepse njani prej tyne ka kritikue ministren e re të Arsimit, Besa Shahini, për...

Nji dite para vizites ne Beograd, Putin akuzon SHBA se po...

Presidenti rus Vladimir Putin, pritet me ardhe neser ne nji vizite te cilen Serbia po e pret me asi egzaltimi, si me prite ardhjen...

Kjo asht dhurata qe Vucic ja ban Putinit!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, e ka zgjedhe nji dhurate te veçante per Presidentin e Rusise, Vladimir Putin. Vucic ja dhuron Putinit nji - qen...

Simbas qityne qehreve ne ftyre, Samia e Remi s’i kane punet...

Mbas intervistes, e cila zgjati dy dite, Rrustem Mustafa, i njoftun me nofken "Remi", ishte shume i shkurte ne fjale dhe aspak i qarte...

E tash?! 6 skenaret se qysh mundet me u zhvillu situata...

Keta jane 6 skenaret e mundshem se qysh tablloidi Daily Mail e sheh daljen nga kjo situate, ku Kryeministrja Theresa May psoi humbje historike...