Rrokum.TV

Rrokum.TV
2967 Postime Komente

Çka shkruen Deutsche Welle per doreheqjen e Haradinajt

Vilma Filaj-Ballvora   Njëzet vjet pas mbarimit të luftës në Kosovë mbeten akoma shumë plagë të pashëruara dhe pajtimi mes Serbisë dhe Kosovës ende shumë larg. Megjithatë...

Kush asht “Presidenti i Çamerise” dhe pse e vrane! (video)

Sot e kane vra Festim Laton, presidentin e vetshpallun te Çamërisë. Mediat n'Shqipni e kanë dhanë informacionin. Tue ju referue policisë holandeze, Lato thuhet se...

Teatër shqiptar me Gjykatën e Hagës

Mero Baze Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqjen dhe ka kërkuar zgjedhje të reja, pasi në zyrën e tij sot në mëngjes ka...

Edhe nji rom vrahet n’Kosove!

Dje asht vra personi me inicialet G.R. 45 vjeçar i komunitetit rom, si pasojë e lëndimeve të randa që i ka marr prej dajakit...

Ambasadori rus ka mesazh urgjent nga Putini per Vucicin, për Kosovën

Ambasadori i ri i Rusisë në Serbi, Aleksander Botsan Kharchenko, ka me takue Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, të cilit ia dorëzon mesazhin e...

Inva Mula: Me sa di une, ende jam e martueme me...

Me shpejtësi, në gazeta, në portalet shqiptare, e në rrjetet sociale, ditët e fundit u përhap lajmi se sopranoja Inva Mula asht nda nga...

Vlerat e Europes dhe Borka

Idro Seferi   Borka Pavicevic, ka qenë gjithmonë një grua e buzëqeshur. Kështu shpesh e veshur me sandale, çorapë të kuqe, fustan të gjatë e flok...

Qe çka thote Hoti per taksen (video)

Kreu i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, tha se tarifa e Kosovës kundër importeve serbe ka pase pasoja negative dhe...

Philip Reeker: Washington nuk ndihet krenar me shqiptarët kohëve të fundit

Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për çashtjet e Europës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se Washington nuk ndihet krenar me shqiptarët për shkak të...

Çka kane grate qe po lypin me i ndale menstruacionet?! (studim)

Mija gra po heqin dorë nga cikli mujor. Ato thonë se nuk po ndihemi mirë, jeta pa menstruacione asht ma e bukur. Me kalue...