K S

K S
290 Postime Komente

Dacic: Veriu i Kosovës – nën sovranitetit e Prishtinës … kurrë!

Ministri i Punëve të Jashtme te Serbisë beson se çashtja e Kosovës ka me u zgjidhe nëse bashkësia ndërkombëtare pajtohet me nevojën për zgjidhjen...

Rama vazhdon lutjet me ‘letra’ për dialog me Bashën

Edi Rama ka vendose që çdo ditë m’i shkruejt letër kryedemokratit Lulzim Basha. Në letren e 6’të të tij, Kryeministri i kujton Bashes që...

Kancelari Kurz humb votën e besimit!

Parlamenti i Austrise ka votue me largue kancelarin Sebastian Kurz dhe qeverine e tij nga pushteti ne seance te posacme parlamentare.  Aleati i tij i...

Blloqet e fuqishme humbin pushtetin n’Parlamentin Europian

Blloqet ma te medhaja te qendres se djathte dhe asaj te majte ne Parlamentin Europian kane humbe shumicen e tyne te kombinueme, ndermjes rritjes...

Iraku i dënon me vdekje tre francezë t’ISIS

Gjyqi i Irakut ka denue tre franceze me vdekje, mbasi u shpallen fajtore per bashkimin ne grupin militant te Shtetit Islamik (ISIS).  Kévin Gonot, Léonard...

Kriza e Venezuela’s diskutohet n’Oslo

Perfaqesuesit e qeverise dhe opozites se Venezuela’s kthehen ne Oslo, per bisedime se si m’i adresue krizat politike.  Ky takim, i cili asht caktue per...

Trump tue luejt golf n’Japoni, i quen ‘armë t’vogla’ testet raketore...

Presidenti amerikan Donald Trump ka largue shqetesimet per testet e raketave te Korese Veriore, gja qe bjen ne kundershtim me keshilltarin nacional per siguri...

Mbas disa dështimeve me çue Brexit para, Theresa May jep dorëheqje

Kryeministrja e Britanise se Madhe, Theresa May jep doreheqje si kryeministre dhe lidere e konzervariveve me 7 Qershor. Largimi i saj i hape rruge...

Lajmet Qendrore (16.05.2019)

https://www.youtube.com/watch?v=jo5VZ5SxtR8

Dyshohet për 5 t’vdekun nga aksidenti n’Shkup

Nji aksident i rande trafiku ka ndodhe ne hymje te lagjes Draceve te Shkupit. Jozyrtarisht raportohet, se mbas mesnates gjatë përplasjes së nji kerri me...