Rrokum

Rrokum
34917 Postime Komente

Gjithçka që tha Jahjaga në KS e OKB’s për të mbijetuemet...

Ish- presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka folë në emën të mbijetuemeve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Fjalimi i saj i plotë: Të nderuar...

Ushtria serbe përdori helme kimike ndaj ushtarëve të UÇK’s në Betejën...

Ditët ma kritike në Betejën e Koshares të vitit 1999, kishin qenë 10, 11 dhe 12 Maji. Gjatë këtyne ditëve, ushtria serbe me të gjitha...

UEFA i kallxon Bayern’it çka mundet me ju ba Rashica, e...

Sonte zhvillohet ndeshja gjysëfinale e Kupës së Gjermanisë ku takohen Werder Bremen dhe Bayern Munchen. Në këtë ndeshje pritet me luejt nga minuta e parë...

Volejbollistja seksi humb ndjenjat, kqyreni qysh rrxohet gjatë intervistës (video)

Jaqueline Carvalho asht nji ndër volejbollistet ma seksi në Brazil. Sportistja 35-vjeçare ishte tue dhanë nji intervistë derisa në nji moment papritmas ajo bjen përtoke...

Vjen nji dorëheqje në AAK (foto)

Jonuz Salihaj ka dhanë dorëheqje të parevokueshme nga Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës. Dorëheqja e Salihajt nga AAK, vjen mbasi ai ishte shkarkue nga posti...

Lajmet Qendrore (24.04.2019)

https://www.youtube.com/watch?v=BnVql1XdolU

6 rrenat e famshme që gratë e martueme jau thojnë ma...

Kush tha që rrenat janë të damshme? Najherë, që nji lidhje me funksionue ma së miri, herë mbas here duhen thanë disa rrena të...

Teologu Drilon Gashi: Personave që kanë shkue në Siri iu asht...

Drilon Gashi
Teologu Drilon Gashi ka thanë se personave të kthyem nga vatrat e luftës nga Siria dhe Iraku duhet me iu mundësue me u riinkuadrue...

LDK reagon ndaj përzgjedhjes së drejtorit të ri të RTK’s

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reague sot lidhun me vendimin e publikuem sot nga RTK për përzgjedhjen e kandidatit për drejtor Ngadhënjim Kastrati,...

Kthehet në punë polici që u suspendue shkaku i djalit të...

Zyrtari policor, Afrim Karaxha, i cili u suspendue nga puna rreth gjashtë muej ma parë, asht kthye në vendin e tij të punës. Karaxha ishte...