Rrokum

Rrokum
36832 Postime Komente

Departamenti i Shtetit: Kosova dhe Serbia me i lanë provokimet, me...

Shtetet e Bashkueme të Amerikës vazhdojnë me përkrah dialogun, të cilin e ndërmjetëson Bashkimi Europian, për normalizimin e marrëdhanieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, ka...

Syla: Gjendja në “Trepçë” nuk asht e mirë, prodhimi ka regres,...

Kryesuesi i Bordit te Trepçës, Ardian Syla, ka qene i ftuem ne emisionin “Java n’Rrokum” në Televizionin Rrokum. Syla ka thane se gjendja ne "Trepçë"...

Aeroplani luftarak rus provokon NATO’n (video)

Nji bombardues rus Su-24 ka fluturue ulët mbi aeroplanmbajtësen spanjolle “Juan Carlos I”, që po zhvillonte manovra në kuadër të trajnimeve të NATO's në...

Kqyreni qysh burrat ironizojnë femnat n’Instagram (foto)

Fotot e femnave në Instagram kanë ba që disa burra me ba nji lojë të vogël. Ata kanë postue të njëatat gjana, por simbas mënyrës...

Sot në Rrokum TV (video)

https://www.youtube.com/watch?v=43VEyWuBziY https://www.youtube.com/watch?v=NP4tpFe71Ic

Thaçi: Përjetësisht krenar me Majlindën

Edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, asht shprehë krenar me suksesin e Majlinda Kelmendit në Minsk të Bjellorusisë. Ky asht postimi i Thaçit në Facebook: Medalja...

Nora Gjakova del me medalje të argjendtë nga Lojnat Europiane në...

Nora Gjakova arriti me fitue medaljen e argjendtë në Lojnat Europiane që po mbahen në Minsk të Bjellorusisë, mbas medaljes së artë të Majlinda...

Veseli, mbas suksesit të Majlinda Kelmendit: Fillim i artë i Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, asht shprehë krenar me suksesin e arritun nga xhudistja Majlinda Kelmendi, e cila u stolis me të...

Momenti kur Majlinda e gjuen përtoke xhudisten ruse dhe jau tregon...

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka arritë me ja sigurue Kosovës medaljen e artë në Lojnat e dyta Europiane “Minsk 2019”. Kampionia Olimpike fitoi medaljen...

Kylie Jenner nxjerr të mbasmet bombastike (video+foto)

Ajo mburret me format trupore njisoj si motrat e saj. Në nji video të fundit që ka publikue, Kylie Jenner tregoi të mbasmet e saj...