Rrokum

Rrokum
39482 POSTIME 0 KOMENTET

E Fundit

Hahn ofron emergjencën civile t’Europës për Shqipninë

Komisioneri për Zgjanimin e BE’s, Johannes Hahn shpreh solidarizim me situatën në Shqipni, mbas tërmeteve. Në nji postim në Twitter, Hahn shkruan se Europa ka në...

Rouhani paralajmëron forcat e hueja mos m’u afrue n’regjion

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka paralajmerue se forcat e hueja po kercenojne sigurine e Gjiut, mbasi SHBA’te thane se po dergojne trupa ne...

21 vjet nga rania e Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, Haradinaj përkujton heroizmin e çiftit

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ne perkujtim te Fehmi e Xhevë Lladrovcin, ka thanë se ata do të jenë gjithmonë udhërrëfyesit tonë në rrugën...