Lajme

Si mund të tërhiqni kursimet pensionale? Flasin nga MF’ja dhe nga Trusti

Në kuadër të masave për rimëkëmbje ekonomike, Qeveria e Kosovës është duke përgatitur një Projektligj, i cili përveç zbatimit të Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike,...

Covid-19 në Itali, ky është numri i vdekjeve në 24 orët e fundit

Italia ka raportuar 30 vdekje të reja nga koronavirusi përbrenda periudhës së fundit 24-orëshe, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile të vendit...

Kosova në listën e zezë të Zvicrës, 10 ditë karantinë pas kthimit

Nëse doni të shmangni këtë detyrim të ri që nga e hëna, duhet të mbani veten të informuar për vendet e reja të rrezikutUdhëtimi...

Kosnett: Qeveria amerikane mbështet Kosovën në luftën kundër Coronavirusit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i ka dhënë mbështetje ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, në luftën kundër koronavirusit.Ministri Punës dhe...

Raporti i Senatit Amerikan: Ky duhet të jetë elementi kyç i marrëveshjes

Raporti i Komitetit të Senatit Amerikan për Shërbime të Armatosura për vitin fiskal 2021, thekson se normalizimi i marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë...

Vdesin edhe dy persona nga COVID-19 në Kosovë

Ka shkuar në 56 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë.Nga Klinika Infektive, njoftojnë përmes një kumtese për media se dje më 1 korrik...

KMDLNJ dënon kërcënimin ndaj kryeparlamentares Osmani

Këshilli për Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar ndaj kërcënimit që i është bërë kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani.KMDLNj kërkon nga...

Porosi e qartë e ambasadorit britanik në Kosovë

Qeveria e Kosovës dhe Ambasada Britanike në Kosovë kanë nëshkruar sot një memorandum mirëkuptimi për vazhdimin e projektit të rekrutimeve në borde publike.Ambasadori britanik,...

Mustafa: Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut është gurthemel i shtetësisë së Kosovës

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në përvjetorin e Deklaratës së 2 Korrikut, tha se dekarata e 2 korrikut të vitit 1990, shënon njërën ndër...

113 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

67 TË SHËRUAR DHE 113 RASTE ME COVID-19!Sot më 01 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë...

Te Fundit

E dhimbshme: Nëna e një dëshmori në Vushtrri vdes nga Coronavirusi

Për 24 orë, dy qytetarë nga Vushtrria kanë ndërruar jetë nga koronavirusi.Njëra nga viktimat, ishte nënë e një dëshmorit, shkruan lajmi.net.Këtë e ka bërë...