Lajme

Ndikimi rus nga Coronavirusi e deri në Kosovë

Shkruen: Ardian Kastrati Sipas shumë ekspertëve të forenzikës dixhitale në SHBA dhe në disa vende të BE-së, Rusia ka filluar një fushatë agresive për përhapjen...

Deputetja e PDK’s e pyet Vjosa Osmanin pse s’po e publikon këtë fakt

Deputetja e PDK’s, Blerta Deliu, ka kërkue nga kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanin, që me sqarue se pse nuk janë publikue ende...

Agjentja ruse ‘Mona’: Pjesë e ‘Syrit të Popullit’ dhe anëtare e Vetëvendosjes (foto)

Mona Agrigoroaiei, e cila është nga Rumania dhe pjesë e Syrit të Popullit, ishte anëtarësuar në Lëvizjen Vetëvendosje sipas avokatit të Sadri Ramabajës, Ramiz...

Albin Kurti i faluni i vetëm i Serbisë, prej 489 shqiptarëve, pse Ukshin Hoti...

Mbas përfundimit të luftës në Kosovë, në burgjet e Serbisë po mbaheshin edhe 489 shqiptarë. Njani prej tyre ishte edhe Albin Kurti, lider i...

Ky ishte plani i Sadri Ramabajës së VV’s për vrasjen e “tradhtarëve”

Sadri Ramabaja, besonte se nji grup prej 10 anëtarësh, kishin me mujt me i vra 30 udhëheqës politikë në Kosovë dhe mos m’u zbulue...

Presidenti Thaçi i përgjigjet Kurtit për ekipin dialogues: Je tue e shkelë kierarkinë kushtetuese

Zyra e presidentit ka njoftue se kryeministri i shkarkuem i Kosovës, Albin Kurti nuk asht konsultue me të parin e shtetit, Hashim Thaçin, si...

Imri Ahmeti i reagon Vjosa Osmanit: Nuk ju lejojmë me ba këtë gja

Kryetari i Lipjanit dhe njani nga figurat kyçe të LDK’s, Imri Ahmeti, i ka reague Vjosa Osmanit tue i thanë se nuk lejojnë me...

Detaje të reja nga Rahoveci: E djegi vllaun në oborrin e shtëpisë, qe çka...

Nji ngjarje e randë ka ndodhë në fshatin Bërnjak të komunës së Rahovecit. Aty vllau dyshohet se ka vra e mandej djegë mbrenda oborrit...

Ngjarje e randë në Rahovec: Vllau dyshohet se ka vra vllaun, mandej ia ka...

Nji ngjarje e randë ka ndodhë në Bërnjak të Rahovecit, ku personi me inicialet G.K., po dyshohet se ka vra vllaun dhe mandej ja...

Përçamja e LDK’s, qe çka janë tue ba në Facebook disa

Ditëve të fundit janë shkëmbye akuza të randa mes nënkryetarëve të LDK’s, kundrejt njani-tjetrit, mirëpo përveç kësaj, Vlora Dumoshi ka njoftue se për me...

Te Fundit

Imri Ahmeti i reagon Vjosa Osmanit: Nuk ju lejojmë me ba këtë gja

Kryetari i Lipjanit dhe njani nga figurat kyçe të LDK’s, Imri Ahmeti, i ka reague Vjosa Osmanit tue i thanë se nuk lejojnë me...

Nurellari publikon dokumente: Demaskohet mashtrimi i qeverisë për karantinimin e dy komunave veriore

Shkrimi i Adri Nurellarit DEMASKOHET MASHTRIMI I QEVERISE PER KARANTINIMIN E DY KOMUNAVE TE VERIUT Para pak ditësh përmenda katër gënjeshtrat e videos së kryeministrit të...

“Albin K. nuk e don Amerikën në përballje me Serbinë” – Qe kush po...

Betim Gjoshi, anëtar i PDK’s, ka thanë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, nuk e dëshiron me pasë Amerikën në përballje me Serbinë. Postimi i...