E fundit

Vdesin dy te prekun me Covid-19 ne Kosove!

Ministria e Shëndetësisë ka njoftu se dy persona të prekun me Coronavirus kanë vdeke mengjesin e sotem. Ky asht njoftimi: Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Sot...

Ndalohet lëvizja nëpër sheshet kryesore të Prishtinës

Sheshet kryesore të kryeqytetit, ai “Skënderbeu”, “Nana Tereze” dhe “Zahir Pajaziti” janë bllokue nga Policia e Kosovës. Edhe rruga që përshkon këto sheshe asht bllokueme...

Mustafa flet per ‘diletantizmin dhe primitivizmin’ e Vetevendosjes! Qe çka thote

Kreu i LDK, Isa Mustafa, ka adresue kritika te forta te partia Vetevendosje, tue thane se “ata që rrezikuan marrëdhëniet me SHBA-në, nuk kanë...

Kurti i shkarkuem, sillet si ‘boss’ dhe i ban vizite RTK (foto)

Kryeministri i shkarkuem, Albin Kurti dhe ministrat e tij që vijnë nga VV ia kanë mësyrë Tansmetuesit Publik të Kosovës – RTK’së. Kjo madje...

Veseli: Drejtësia ndërkombëtare ende nuk i ndëshkoi kryesit e masakrave ne Kosove!

Kreu i PDK, Kadri Veseli, e ka përkujtue Masakrën e Rezallës. Në 21-vjetorin e Masakrës së Rezallës, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),...

Kqyreni qysh e sulmojne deputetin e LDK Selmanaj, banda virtuale e Vetevendosjes! (dokument)

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka reague ndaj aktivistave të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët, simbas tij, po bajnë montazha kishe ka...

Vdes humoristi i famshem i Shqipnise, Gëzim Kruja

Ka vdeke mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja. Gëzim Kruja ka lind n'Shkodër, në vitin 1939. Karrierën humoristike e ka nise qysh në moshën...

Kurti para 3 vjete: S’ka me pase ma anetare te bordeve me libreza te...

Në fushatës elektorale për zgjedhjet e vitit 2017, me 9 Qershor, lideri i Vetëvendosjes, sot kryeministër i shkarkuem, Albin Kurti, ne nji interviste tha...

Testohen 95 persona për COVID-19 ne konviktet e Prishtinës, krejt dalin shnosh!

U kryen testet edhe për grupin e tretë të personave të karantinuem në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Prej 95 personave sa u testuen, asnjani...

Presidenti Thaçi reagon për situatën në veri: Qeveri e papërgjegjshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reague mbas situatës së fundit të krijueme në veri të vendit, ku komunat serbe iu përgjigjën nji urdhni...

Te Fundit

Ismaili: Qe qysh Kurti po mundohet me fitue simpatinë e ndërkombëtarëve

Sekretari i PDK's, Uran Ismaili, ka thanë se kryeministri i shkarkuem Albin Kurti, tue u mundue me fitue simpatinë e bashkësisë ndërkombëtare, ka nisë...
blerim latifi

Latifi: As Thaçi e as Kurti, qe kush e ndau Mitrovicën

Nji debat i ashpër asht hapë ditët e fundit në opinionin tonë e në të cilin pak-a-shumë shpallet fajtori i "ndamjes" së Mitrovicës. Vetëvendosje...

“Drita në fund të tunelit”, i bashkon Trump dhe Thaçin në Twitter (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentue nji postim të presidentit të SHBA, Donald Trump. “Dritë në fund të tunelit”, ka shkrue presidenti Trump. Vetëm katër...