Momentum

Ndrrimi i flamurit kombëtar me flamurin shtetnor, debatohet në ‘MOMENTUM’ (emisioni i plotë)

Sonte ne 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum asht debatue per vendosjen e flamurit te Kosoves te 'Rrethi' ne Prishtine. Te ftuem per me debatue per kete...

Ligji për komunitetet fetare diskutohet në ‘MOMENTUM’ (emisioni i plotë)

Sonte ne emisionin 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum asht debatue per harmonine nderfetare ne Kosove. Te ftuem per me debatue kete teme kane qene: Vedat Salihu...
video

MOMENTUM: Ku deshtoi dhe ku pati sukses Qeveria ‘Haradinaj’ (emisioni i plotë)

Sonte ne emisionin politik 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum, asht debatue per 'Kater muejt e pare te Qeverise Haradinaj, sfidat, sukseset, por edhe deshtimet'. Te ftuem...

MOMENTUM: Kriza në VV e madhe, a po shkon drejt ndamjes! (emision i plotë)

Sonte në emisionin politik 'MOMENTUM', në Televizionin Rrokum, u debatue për krizen në Lëvizjen Vetëvendosje. Të ftuem me debatue lidhun me këtë temë ishin: Marigona Dervinja,...

Ish-sekretarja e VV’s e zbulon: Kurti s’deshi vija të kuqe për PDK’n (video)

Marigona Dervinja, ish-sekretare e VV's në Prishtinë në 'MOMENTUM' të Televizionit Rrokum ka thanë se ka qenë nji mbledhje të cilën e ka përmend...

Faton Topalli rrëfen detajet qysh kanë fillue paknaqësitë në Vetëvendosje (video)

Faton Topalli, deputet i VV's i cili asht në pjesën e atyne të cilët janë në grupin e të paknaqunve ka zbulue në detaje...
video

Gjendja e ajrit në Kosovë debatohet në ‘MOMENTUM’ (emisioni i plotë)

Sonte ne emisionin 'MOMENTUM', ne Televizionin Rrokum, u debatue tema: 'Gjendja e ajrit në Kosovë'. Të ftuem me debatue lidhun me kete teme ishin: Shkumbin...
video

Qysh asht situata e sigurisë në Kosovë, flasin analistët në ‘MOMENTUM’ (emisioni i plotë)

Ne emisionin politik 'MOMENTUM', u debatue tema - 'Situata e sigurise ne Kosove'. Te ftuem me debatue per kete ishin: Dimal Basha, opinionist, Naim Maloku, njohës...
video

MOMENTUM: Analistët debatojnë për çamjet në partitë politike! (emisioni i plotë)

Sonte ne MOMENTUM, ne Televizionin Rrokum, u debatue per situatat e reja ne partite poltike ne Kosove. Te ftuem per me dabatue lidhun me kete...

Deputetë e analistë në MOMENTUM: A duhet m’u zhba apo jo Gjykata Speciale (emisioni...

Sonte ne emisionin 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum, asht debatue per Gjykaten Speciale, dhe a duhet m'u zhba apo jo kjo Gjykate. Te ftuem me debatue...

E Fundit

Presidenti Thaçi i përgjigjet djalit të Sorosit, mbasi ky e akuzoi Europën për Albanofobi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i asht përgjigjë Alexander Sorosit, i cili akuzoi Bashkimin Europian për Albanofobi, mbas refuzimit që iu ba Shqipnisë dhe...

Faton Abdullahu: Koalicioni VV-LDK nuk mundet me funksionue për këto tri arsye

Analisti politik që dikur ishte edhe këshilltar i ish-kryeministrit Isa Mustafa, Faton Abdullahu, e sheh si të vështirë funksionimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje...

LDK nuk lëshon pe: Ministritë i zgjedhim na, NISMA’n e duem në Qeverinë e...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk ka ra n'ujdi me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e koalicionit, po ashtu ata nuk duen që VV...