TV

video

Kelmendi: Haradinaj me idenë e memorialit n’Gazimestan po don me na bind që shqiptarët...

Gezim Kelmendi, Fjala, tue fole per aktualitetin ne vend dhe situaten mbas sulmeve ne Turqi ka thane  se shqiptarve te Turqise Kosova nuk po ju...

A dijnë shqiptaret me ba seks, ndjekni rrëfimin +18 të Zhaklina Lekatarit në ‘Rrokum...

Ne 'Rrokum Night me Makollin', sonte ishte e  ftueme Zhaklina Lekatari, blogere nga Shqipnia. Zhaklina asht e njoftun me deklaraten e saj ku thote se,...
video

Ahmeti: Kanë deklarue kah 400.000 euro pasuni e i kanë nda vetes banesa (video)

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, tue i komentue ndamjen e banesave prej zyrtarëve të LDK's në Prishtinë, ka thanë se ky veprim asht absurd. "Kanë...

Deda: Jemi n’fazen përfundimtare të partisë, ka mbetë vetëm zyra qendrore (video)

Kemi me garue edhe ne zgjedhjet lokale dhe qendrore.   Ilir Deda, deputet i pamvarun, ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum tue e...

Islami: Prishtina në ballotazh, ky kandidat mundet me rrezikue Shpendin! (video)

Opinionisti Dardan Islami, tue fole per fushaten zgjedhore ne vend, e cila tashma ka hy ne diten e saj te 15, vlereson se Shpend...
video

E zbulon Daci: Rugova ka pase vullnet me i dhane 3 komunat per kthimin...

Ky lidership politik shqiptar nuk mundet me jetesue andrren e shqiptareve per bashkim.   Akademik Nexhat Daci, ish-kryetar i Kuvendit te Kosoves, tue e komentue idene...
video

Kryeziu: Drejtori i QKK’s mashtroi ministrin dhe komunitetin. Shihemi ne Prokurori!

Luan Kryeziu, regjisor e producent, ka thane se Ligji per Kinematografi, edhe pse asht punue shume, simbas te gjitha gjasave ka si adrese Kosovafilmin...
video

Haradinaj: Në qeversjen time nëse Serbia nuk e largon Kosovën prej Kushtetute, kam me...

Lideri i AAK's Ramush Haradinaj, ka thane se duhet me qene dikush per me ju prishe agjendat Serbise, me te cilat po ban hajgare...

E Fundit

Presidenti Thaçi i përgjigjet djalit të Sorosit, mbasi ky e akuzoi Europën për Albanofobi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i asht përgjigjë Alexander Sorosit, i cili akuzoi Bashkimin Europian për Albanofobi, mbas refuzimit që iu ba Shqipnisë dhe...

Faton Abdullahu: Koalicioni VV-LDK nuk mundet me funksionue për këto tri arsye

Analisti politik që dikur ishte edhe këshilltar i ish-kryeministrit Isa Mustafa, Faton Abdullahu, e sheh si të vështirë funksionimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje...

LDK nuk lëshon pe: Ministritë i zgjedhim na, NISMA’n e duem në Qeverinë e...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk ka ra n'ujdi me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e koalicionit, po ashtu ata nuk duen që VV...