Dite mbas Dite

Osmani në RROKUM jep detaje për vlerën dhe madheshtinë e agjerimit në Ramazan (video)

Imami Osman Musliu, para fillimit te muejit te shejte te Ramazanit, ka fole lidhun me kete muej ne emisionin 'Dite Mbas Dite' ne Televizionin...

Maloku e jep lajmin n’RROKUM: Frik vijnë zgjedhjet e reja (video)

Sociologu Fadil Maloku, ishte i ftuem ne emisionin 'Dite Mbas Dite' ne Rrokum. Ai ka fole per aktualitetin politik ne Kosove. Tue fole per temen e...

Speciale: Rrëfimi i pandigjuem i nji luftare (video)

https://www.youtube.com/watch?v=5khPv-4RSFU

Dreshaj n’RROKUM e përmend zgjidhjen ma të mirë për Istogun (video)

Deputeti i AAK's Gani Dreshaj, ishte i ftuem ne 'Dite Mbas Dite' ne Televizionin Rrokum. Ai ka fole per shume tema aktuale, por nuk e...

Nushi në RROKUM: Ky asht synimi i Partisë Socialdemokrate (video)

Nol Nushi nga subjekti ma i ri Partise Socialdemokratike ishte i ftuem ne 'Dite Mbas Dite' ne RROKUM. Ai ka fole per zhvillimet e fudit...

Gecaj në RROKUM: S’ka zgjedhje këtë vit (video)

Gecaj: Nuk duhet gjithsesi liderët të jenë pjesë e bisedimeve me Swrbinë Sot ne emisionin 'Dite Mbas Dite' ne Televizionin Rrokum, asht debatue per temen:...

Zbulohet në RROKUM: Kjo asht ajo çka po e bllokon Republikën! (video)

Sot ne emisionin 'Dite Mbas Dite' ne TV RROKUM  asht debatue per temen: Çka po e bllokon zhvillimin e Republikës? Asocacioni apo krimi i...

Islami: Institucionet përgjegjëse duhet me tregue qysh ndodhi aksidenti me policët (video)

Avni Islami, ekspert i sigurise, tue fole per zhdukjen e policeve ne 'Dite Mbas Dite' ne Rrokum ka thane se zhdukja e policeve ne...

Aktualiteti politik në vend debatohet në ‘Ditë Mbas Dite’ (emisioni i plotë)

Ne emisionin 'Dite Mbas Dite' ne Televizionin Rrokum asht debatue per temen: Tryeza e LDK’s, deklarata e Presidentit Hashim Thaçi dhe funkcionalizimi e siguria në...

Labinot Tahiri flet shumë të pathana të aktualitetit politik në RROKUM (emisioni i plotë)

Deputeti Labinot Tahiri, i ftuem ne emisionin 'Dite Mbas Dite' ne Televizionin Rrokum ka thane se ai ka me perfundue mandatin si deputet. Madje ai...

E Fundit

Presidenti Thaçi i përgjigjet djalit të Sorosit, mbasi ky e akuzoi Europën për Albanofobi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i asht përgjigjë Alexander Sorosit, i cili akuzoi Bashkimin Europian për Albanofobi, mbas refuzimit që iu ba Shqipnisë dhe...

Faton Abdullahu: Koalicioni VV-LDK nuk mundet me funksionue për këto tri arsye

Analisti politik që dikur ishte edhe këshilltar i ish-kryeministrit Isa Mustafa, Faton Abdullahu, e sheh si të vështirë funksionimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje...

LDK nuk lëshon pe: Ministritë i zgjedhim na, NISMA’n e duem në Qeverinë e...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk ka ra n'ujdi me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e koalicionit, po ashtu ata nuk duen që VV...