Lajmet

Sot në Rrokum TV (video)

https://www.youtube.com/watch?v=-ezMRRPHdRk

Kryeziu: Kjo parti mundet me u damtue mbas rinumërimit të votave

Drejtori Egzekutiv i KDI, Ismet Kryeziu, thekson se rinumërimi i votave ka me garantue legjitimitetin e procesit zgjedhor dhe ka me i shmangë dyshimet...

LDK’ja “kapet” në befasi, qe kend e propozon VV’ja për president

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet me përfshi edhe çashtjen e presidentit të ardhshëm...

Këshilla skandaloze që Kim Mehmeti ja jep Albin Kurtit!

Për publicistin, Kim Mehmeti, Vetëvendosja me Albin Kurtin asht shansi i fundit që kanë shqiptarët me ndërtue shtet. Mehmeti me shqetësim thotë se deri sot...

Sot në Rrokum TV (video)

https://youtu.be/4pp7OvFgqVE

Duem nji ministri: Kjo parti po ju vendos kushte LDK’s e VV’s për koalicion

Partia Demmokratike Turke e Kosovës kërkon nji ministri nëse VV dhe LDK duen koalicion me të, ani pse ka vetëm dy deputetë. Kryetari i Partisë...

Sot në Rrokum TV (video)

https://www.youtube.com/watch?v=sOTuFX1Pcps

Xhavit Haliti nga Berlini: Super lajm për Kosovën

Dështoi zgjedhja e ish- shpijunit rus, Aleksey Kondratyev, raportues në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës për Kosovën. Lajmi asht konfirmue edhe nga nënkryetari në...

Sot në Rrokum TV (video)

https://www.youtube.com/watch?v=xbRTS0vPhbk

Panik te koalicioni Nisma-AKR-PD: Kalimi i pragut zgjedhor mvaret nga ky vendim

Vendimi i ri PZAP për anulimin e votave të ardhuna nga Serbia me postë, mundësoi që koalicioni Nisma-AKR-PD me kalue pragun zgjedhor prej 5%,...

E Fundit

Tronditet Izraeli: Qe për çka po e akuzon Prokuroria kryeministrin Netanyahu

Politika izraelite po tronditet orët e fundit nga padia zyrtare që kryeprokurori Avichai Mandelblit ka paraqitë ndaj kryeministrit, Benjamin Netanyahu. Prokuroria akuzon kryeministrin për korrupcion,...

Fitorja poetike

Fitorja poetike* Ridvan Emini Albin Kurti duhet sa më parë ta krijoj Qeverinë. Këtë duhet mundësuar partnerët e koalicionit, në këtë rast LDK dhe partitë e...

Ambasadori amerikan ka këtë kërkesë për qeverinë e re

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett, në nji intervistë për Telegrafin ka thanë se mos-vazhdimi i dialogut nuk i ka ndihmue Kosovës as...