Rrokum Sport

Gazetarët e përmbyllin vitin në Rrokum Sport (emisioni i plotë)

Gazetaret e sportit e kane permbylle vitin 2017 ne Rrokum Sport me Agim Kasapollin. Ata kane analizue te arritunat por edhe sfidat per vitin 2017...

E çuditshme kjo: Kosova me dy Federata te Taekwondo’s (emisioni i plotë)

Kosova po del se i ka dy Federata te Teakwondo's. E per me pa pse po ndodh kjo, Agim Kasapolli ne Rrokum Sport i ka...

Ky asht rrefimi i mjeshtërit të Aikidos në Rrokum Sport (emisioni i plotë)

Kenan Spahiu rrefen historinë e tij të sportit të Aikidos. Ai si mjeshtër i Aikidos ishte i ftuem të Agim Kasapolli në Rrokum. Për ma shumë...

Çka po ndodh me volejbollin kosovar? (video)

https://www.youtube.com/watch?v=Lc1k0FBg9zg

Qe çka thotë legjenda e sportit, Agim Kasapolli, për terrin informativ në ditën historike,...

Legjenda e sportit kosovar, njiherit redaktori i sportit ne Televizionin Rrokum, Agim Kasapolli, ka fole per ndeshjen historike te Trepçes 89 ne Champions League. Trepça...

E Fundit

Presidenti Thaçi i përgjigjet djalit të Sorosit, mbasi ky e akuzoi Europën për Albanofobi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i asht përgjigjë Alexander Sorosit, i cili akuzoi Bashkimin Europian për Albanofobi, mbas refuzimit që iu ba Shqipnisë dhe...

Faton Abdullahu: Koalicioni VV-LDK nuk mundet me funksionue për këto tri arsye

Analisti politik që dikur ishte edhe këshilltar i ish-kryeministrit Isa Mustafa, Faton Abdullahu, e sheh si të vështirë funksionimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje...

LDK nuk lëshon pe: Ministritë i zgjedhim na, NISMA’n e duem në Qeverinë e...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk ka ra n'ujdi me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e koalicionit, po ashtu ata nuk duen që VV...