Shneta

Edi Rama planifikon me ba ate qe Maqedonia e Zvicra tashma e kane –...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka deklarue se Qeveria po e studion mundësinë e legalizimit të canabis'it për arsye mjekësore. Rama lajmin e dha gjatë...

Coronavirus’i, vaksina ‘PittCoVacc’ ka me qenë nji fashë me 400 mikro gjilpana që kanë...

Në Universitetin e Pittsburgh, asht në studim nji vaksinë e llojit bandazh (mbi likurë) kundër Coronavirusit, e cila tashma ka kalue testet e para...

Dy studimet e fundit: Nga ju vjen rreziku i infektimit me Covid 19? (foto)

A egziston rreziku me u infektue tue prekë me duert tueja objekte që kanë qenë në kontakt me pacientët e Covid-19? Shkrimi: Kjo është e mundur,...

Covid-19, rrëfimi i nji grueje që doli pozitive pa simptomat që na i dimë

Ajo ngriti kryet tue lëshue frymën. Sapo ka lanë telefonin mbushun me mesazhe urimi. Ka ditëlindjen. Mbush 42 vjeçe. Në derë i kanë ardhë...

Qysh me mbajtë sa ma larg Coronavirus’in nga shtëpitë tueja (video)

Coronavirus mundet me qëndrue në sipërfaqe të ndryshme ma shumë se tre ditë. CDC këshillon se cdo objekt që përdoret pothuejse cdo ditë duhet...

Flet pacienti që asht gati me u shërue nga Coronavirus’i

Vlla e motër nga Dumnica e Podujevës, të infektuem me virusin Corona rreth dy javë ma parë, janë drejtë shërimit. Pacienti 61-vjeç, (emën i njoftun...

Shkencëtarët japin nji lajm të mirë lidhun me Coronavirus’in

Simbas shkencëtarëve që po studiojnë kodin gjenetik të patogjenit të ri, Coronavirus'i nuk po pëson mutacione domethanëse derisa qarkullon nga njeriu në njeri. Shkrimi: Ky stabilitet...

Qe qysh shpërndahet Coronavirusi, nëse nuk rrini n’shpi (video)

Pandemia e Coronavirus'it (Covid-19) vazhdon me u përhapë me shpejtësi në të gjithë botën. Madje, kryetari i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus,...

Coronavirus’i, dy reanimatorë italianë krijojnë ventilatorin dysh që iu jep jetë dy pacientëve përnjiherë...

Kur krijimtaria, shkathtësia dhe mençunia e italianëve mblidhen bashkë për me përballue nji problem serioz, lindin zgjidhje të cilat, edhe në krizën ma të...

Studiuesit: Coronavirus’i infekton trunin dhe sistemin nervor, mes simptomave asht edhe humbja e nuhatjes...

Dy studime të reja thonë se Coronavirus'i i ri Covid-19 sulmon direkt sistemin nervor qendror. Studimi i parë nga shkencëtarë kinezë i publikuem në revistën...

Te Fundit

Kim Kardashian tregon asetet nga karantina (foto)

Kim Kardashian publikoi disa imazhe tërheqëse në pllazh.

Ky ishte plani i Sadri Ramabajës së VV’s për vrasjen e “tradhtarëve”

Sadri Ramabaja, besonte se nji grup prej 10 anëtarësh, kishin me mujt me i vra 30 udhëheqës politikë në Kosovë dhe mos m’u zbulue...

Studimi shokant: Covid-19 përhapet shumë shpejt nga…(video)

Nji studim i ri tregon se distancomi social për m’u mbrojtë nga Coronavirusi, tue mbajtë distancë nga njani-tjetri ma shumë se 1.5 metra, nuk...