Sport

Zbulohen pamje ‘sekrete’ – qysh u stërvit Fury për ndeshjen me Wilder (video)

‘BT Sport’ ka zbulue disa pamje nga stërvitjet e Tyson Fury, para duelit me Deontay Wilder. Fury bante nji prej dueleve ma të mira në...

Kur futbolli bahet art (video)

https://www.youtube.com/watch?v=RIbmWdYEV18&list=FLDOVYN9uLlu4e-iigSNRRIA&index=2&t=2s

Caktohet data, qe kur luhet ndeshja Maqedoni e Veriut-Kosovë

Ndeshja gjysëfinale e “play-off” në kuadër të Ligës së Kombeve për kualifikim në Euro 2020, ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës ka me u...

“Nëse virusi nuk vjen te Zlatani, Zlatani shkon te virusi!”, Ibrahimovic me gjest fantastik...

Edhe Zlatan Ibrahimovic "zbret në fushë" kundër Coronavirusit dhe nis nji grumbullim fondesh për me përballue emergjencën. “Italia asht nji vend që më ka dhanë...
neymar

Neymar largohet nga Parisi dhe i thotë “zhduku” Coronavirusit (video)

Ylli brazilian, Neymar JR, zgjodhi me i kaluee ditët e karantinës në vendlindjen e tij, ku dhe po stërvitet për me mbajtë trupin në...

Euro 2020 bahet Euro 2021, qe në cilën datë ka me u zhvillue Kampionati...

Kampionati Europian asht shty për verën e ardhshme, konkretisht me 11 Qershor deri me 11 Korrik të 2021. Propozimet e pranueme nga vendet anëtare të...

Futballeri kosovar i ekipit të njoftun gjerman, del pozitiv me Covid-19 (foto)

Futballari kosovar, Valdrin Mustafa, ka rezultue pozitiv me Coronavirus. Vetë lojtari sapo e ka konfirmue për Indeksonline që rezultatet për Coronavirus i kanë dalë pozitive. Mustafa...

Trajneri 21-vjeçar vdes nga Coronavirusi

Trajneri spanjoll i futbollit, Francisco Garcia, ka vdekë nga Coronavirusi, në moshën 21 vjeçare. I riu kishte punue me Atletico Portada Alta me qendër në...

A asht prekë edhe Dybala me Coronavirus?

Reagon Juventusi mbas raporteve se Dybala ka dalë pozitiv në testin për Coronavirus Juventusi e ka konfirmue se Paulo Dybala nuk asht infektue me Coronavirus,...

Top 10 momentet legjendare në futboll (video)

https://www.youtube.com/watch?v=nho6TYW2V4k

Te Fundit

Përçamja e LDK’s, qe çka janë tue ba në Facebook disa

Ditëve të fundit janë shkëmbye akuza të randa mes nënkryetarëve të LDK’s, kundrejt njani-tjetrit, mirëpo përveç kësaj, Vlora Dumoshi ka njoftue se për me...

Weber dhe Vogel te shqetesuem me emnimin e Lajcak, Surroi i gezuem!

Emnimi i diplomatit sllovak me pervoje Miroslav Lajčák, si i deleguem special i Unionit Europian ne dialogun mes Prishtines dhe Beogradit, nuk asht prite...

Albin Kurti i faluni i vetëm i Serbisë, prej 489 shqiptarëve, pse Ukshin Hoti...

Mbas përfundimit të luftës në Kosovë, në burgjet e Serbisë po mbaheshin edhe 489 shqiptarë. Njani prej tyre ishte edhe Albin Kurti, lider i...