Sene Vene

70 vjeçari nga Gjilani: Qe qysh u shnosha nga Coronavirus’i pa shkue asnji ditë...

Nji 70 vjeçar nga Gjilani, i cili ka rezultue pozitiv me oronavirus, ka thanë se ka kalue këtë virus pas shkue hiq te mjeku. Me...

E quejti histeri të medias, Coronavirusi ia merr jetën pastorit që nuk e mori...

Nji Pastor i krishtenë, i cili pak ditë ma parë deklaroi se Coronavirusi asht nji "histeri mediatike" dhe jo serioze, ka ndrrue jetë mbasi...

Ish-aktivisti i VV’s: Je “mashtrues” Albin, u bamë delet e tua, e harrove Astrit...

Ish-aktivisti i Vetëvendosjes, Naim Ramizi, i cili u plagos në protestat e 10 Frorit të 2007, ku atë kohë u vranë Arben Xheladini dhe...

Pamje nga karantina në Qendrën e Studentëve, shihet nji person i smutë dhe s’i...

Kosovapress ka sigurue nji video nga karantina në Qendrën e Studentëve në Prishtinë, ku shihet nji person tue u kollë, por edhe i lodhun....

Kina mbyll kufijtë: Gati me u rikthye në normalitet, qe kur pritet vaksina kundër...

Megjithëse vend ii parë ku u shfaq Coronavirusi, Kina duket se tashma asht pothuejse gati me ju kthye jetës normale. Por,  ndërkohë, duket se...

Kjo asht grueja e parë në botë që dyshohet se e përhapi Coronavirus’in?

Ndërkohë që të infektuemit në botë kanë kalue 500 mijë persona, në Kinë, ku situata e emergjencës po kalon, po dalin edhe pa vullnetin...

Coronavirus’i – Pse shkalla e vdekshmënisë në Gjermani, asht shumë ma e ulët?

Nga Ross Clark “The Spectator” A ka diçka të veçantë në të qenit gjermanë, që e mbron trupin kundër koronavirusit Covid-19? Ndoshta jo. Po atëherë...

Qysh me mbajtë sa ma larg Coronavirus’in nga shtëpitë tueja (video)

Coronavirus mundet me qëndrue në sipërfaqe të ndryshme ma shumë se tre ditë. CDC këshillon se cdo objekt që përdoret pothuejse cdo ditë duhet...

Kqyreni gjestin e pahijshëm të Mimoza Kusarit drejtue deputetëve të LDK’s (video)

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari, dje ka ba nji gjest të pahijshëm në Kuvend. Ajo bani jehonë në media me fjalimin e saj, por...

Dikur VV e quente “kali i PDK”, sot Albin Kurti po e quen “profesor”...

Në kohën kur Enver Hasani ishte kryetar i Gjykatës Kushtetuese, nuk kishte edhe aq simpatinë e partisë së Albin Kurtit. Madje, ata kishin organizue nju...

Te Fundit

Këshilltari i kryetarit të PDK reagon mbasi Qeveria në largim shkarkoi bordin e SHSKUK

Adri Nurellari, këshilltar i kryetarit të PDK's, Kadri Veseli Qeveria në largim në mbledhjen e fundit ka shkarkuar në mënyrë befasishme dhe të turpshme Bordin...

Demi Rose deshet për ditëlindje, ja çon gishtin Coronavirus’it (foto)

Supermodelja seksi britanike, Demi Rose, ditën e sotme festoon 25 vjetorin e saj dhe ka vendosë me ba nji dedikim shumë të vecantë për...

Çka thotë Kushtetuta? Këto janë hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re

Prishja e ‘koalicionit të shpresës’ vetëm mbas 50 ditëve mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kur Kosova po përballet nga pandemia e...