Sene Vene

Ftyra juej tregon nëse jeni të pasun apo të varfën, qe qysh

Njerëzit munden me ju tregue juve sa jeni të varfën apo të pasun me vetëm nji shikim drejt juve. Studiuesit në Toronto kanë gjetë se...
Fisnik Ismaili

Ismaili: Kur shajsha sa isha në VV, Albini u kënaqke (foto)

Deputeti i PSD, Fisnik Ismaili, asht ba qendër e kritikave për shkak të fjalorit të tij. Por, asht interesant reagimi i Ismailit në nji faqe në...

JLo ka nji urim të veçantë për Kim Kardashian (foto)

Ditën e djeshme Kim Kardashian mbushi 38 vjeç, dhe mori urime të shumta nga pjesa ma e madhe e ftyrave të njoftuna publike. Ndër to...

Ky president amerikan i dhuroi të gjitha rrogat për bamirësi. Lexoni edhe disa kuriozitete...

Gjatë kohës së tij si kongresmen, dhe ma vonë presidenti i SHBA've, John F.Kennedy, i dhuroi të gjitha rrogat e tij për bamirësi. Në vitin...

Haradinaj s’ja huq bjeshkëve të Diellave, kqyreni ku ishte sot! Ai foli edhe për...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka shfrytëzue këtë të Diell si çdo herë me ecë nëpër Malet e Kosovës, përkatësisht në bjeshkët e Vrellës. Ai...

Vdekja e gazetarit saudit dhe ngjarjet tjera në botë përmes karikaturave (foto)

Karikaturistët e gazetave nëpër botë, kanë arritë me i sjellë përmes vizatimeve ngjarjet të cilat kanë përshkue gjithë javën që po e lajmë mbas. Tue...

Shkoi me u falë në xhami, por ajo çka mbante të shkrueme në maicë...

Në nji nga xhamitë në Danvers, Massachusetts të Amerikës, u has diçka shumë qesharake. Kjo duket si diçka e paplanifikueme dhe pa asnji qëllim nga...

Shkoi mbas pareve, djali e marron në publik, kqyreni momentin! (video)

Janë jo të pakta rastet kur dashnia zavendësohet nga paret. Kjo video në YouTube tregon se çka ndodh kur nji femën vrapon mbas pareve. Çikat...

Lajme jo të mira për motin (foto)

Sot dhe nesër priten reshjet e shiut dhe ma ftoftë. 21.10-22.10 – Mot ma i ftoftë, kryesisht me vranësina dhe kohë mbas kohe me reshje...

Ish-zv/kryeministri britanik emnohet numri dy i Facebook

Nick Clegg, 51 vjet asht zv/presidenti i ri për çashtjet globale në Facebook. Ish zv/kryeministri i Anglisë ka me shkue në Silicone Valley në Kaliforni...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (19. 10. 2018)