Ekonomi

Taksa pritet me u shëndrrue në reciprocitet

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, të cilat në bazë të rezultatit të zgjedhjeve parlamentare të 6 Tetorit, priten me formue Qeverinë e...

Qe kush u zgjedh kryeshef egzekutiv i Postës së Kosovës

Bordi i Drejtorëve i ndërmarrjes publike Posta e Kosovës ka zgjedhë sot kryeshefin egzekutiv, Shefqet Avdija. Në nji komunikatë për media, Posta e Kosovës ban...

AKP miratoi transaksionet e ‘SHAL 50’

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e tij të radhës me ç’rast miratoi transaksionet e SHAL 50 e cila u...

Veseli premton Fond 200 milionë euro për Punësim të Qëndrueshëm

Kryetari i PDK-së dhe kandidati për kryeministër, Kadri Veseli ka mbajtur tubim në Shalë të Lipjanit. Ky është postimi i plotë i Veselit: Partia Demokratike e...

Veseli premton rritje të pensioneve deri në 80 përqind

Kandidati i PDK's për kryeministër, Kadri Veseli, ka premtue se me qeverisjen e tij, ka m’i rritë pensionet deri në 80 përqind. Postimi i Veselit...

Veseli premton përkrahje për fermerët e Kosovës përmes subvencionimit

Kandidati për kryeministër të qeverisë së ardhshme të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, gjatë takimit me fermerët e komunës së Prizrenit...

AKP shpalli shitjen e re të aseteve përmes likudimit nr.51

 Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) zyrtarisht ka shpallur shitjen e aseteve përmes likuidimit nr.51. Lista e tenderëve për privatizim me këtë valë të shitjeve përmban 125...

Premtimi i madh i Veselit për prodhuesit vendorë nëse bahet kryeministër

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, asht takue sonte me banorët e Vushtrrisë me ç’rast iu ka dhanë nji premtim të...

AKP shpall rezultatet e shitjeve përmes likuidimit nr.50

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) sot në ceremoninë e hapjes së ofertave të Shitja e Aseteve në Likuidimi – 50 përmes metodës së likuidimit...

LIVE: Ceremonia e dorëzimit dhe hapjes së ofertave-shitja përmes likuidimit 50

AKP organizon ceremoninë e dorëzimit dhe hapjes së ofertave të shitjes përmes likuidimit 50. https://youtu.be/qzqPhNbxPuo

E Fundit

Presidenti Thaçi i përgjigjet djalit të Sorosit, mbasi ky e akuzoi Europën për Albanofobi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i asht përgjigjë Alexander Sorosit, i cili akuzoi Bashkimin Europian për Albanofobi, mbas refuzimit që iu ba Shqipnisë dhe...

Faton Abdullahu: Koalicioni VV-LDK nuk mundet me funksionue për këto tri arsye

Analisti politik që dikur ishte edhe këshilltar i ish-kryeministrit Isa Mustafa, Faton Abdullahu, e sheh si të vështirë funksionimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje...

LDK nuk lëshon pe: Ministritë i zgjedhim na, NISMA’n e duem në Qeverinë e...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk ka ra n'ujdi me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e koalicionit, po ashtu ata nuk duen që VV...