B3

Pse aeroporti ne San Francisco e ka ndalue shitjen e ujit ne shishe te...

Aeroporti Nderkombetar i San Francisco's  e ka ndalue shitjen e ujit neper shishe te plastikes. Prej 20 Gushtit, uji ne kete aeroport mundet me...

Ky asht autori i masakrës së sotme në Zagreb (foto)

Mediat kroate kanë publikue fotografinë e autorit të masakrës së sotme në Zagreb, e cila asht ma e randa në Kroaci që mbas pamvarësisë...

Në këtë shtet duhet me u veshë si ditën e dasmës kur divorcohesh (foto)

Për me u divorcue në Gana, duheni me u veshë si në ditën e dasmës. Asht shumë interesante madje për disa edhe e randë, që...

“Në Audi A6 dhe me tri kese kokainë” – dalin detaje për arrestimin e...

Ard Çeku, djali i dekanit të Fakultetit të Edukimit në Universitetin e Prishtinës, Ethem Çekut asht arrestue mbramë nga Policia e Kosovës mbasi që...

Kqyreni me çfarë lehtësie Muriqi e kalon Marcelon (video)

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka ba nji paraqitje shumë të mirë për Fenerbahce'n në miqësoren ndaj Real Madrid'it. Prizrenasi asistoi te njani prej gollave...

“Isa Mustafa nuk kandidon per kreun e LDK”

Kryetari i degës së LDK në Ferizaj, Muharrem Svarqa, ka thanë se në prag të zgjedhjeve të mbrendshme ka nji atmosferë pozitive mbrenda kësaj...

Befason Shpend Ahmeti: Mujm me ba koalicion me këtë parti!

Në nji intervistë për KosovaPress, kryetari i PSD's, i sheh zgjedhjet si të vetmen alternativë me dalë nga situata në të cilën ndodhet Kosova. Meqenëse...

Keni me u befasue me ekipin e ri të Mourinho

Trajneri i mirënjoftun portugez, Jose Mourinho, ka gjasa të mëdhaja me marrë drejtimin e ekipit nga La Liga, Valencia, ka ba të ditun gazeta...

“Fluturon”…”fluturon”…zyrtari i qeverisë, 180 km/h me veturë 3Z (video)

Nji veturë me targa zyrtare që i përket Qeverisë së Kosovës asht pa mëngjesin e sotëm tue ‘fluturue’ në autostradën “Ibrahim Rugova”. Siç shihet në...

Qe çka ka me ndodhë me ata që kanë numra Z-Mobile

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thanë se konsumatorët e Z-Mobile do të kalojnë gradualisht në Telekom. Lluka ka thanë se Telekomi dhe Z-Mobile...

Te Fundit

Veseli në veri të Kosovës, qytetarët thonë se qeveria i ka lanë në harresë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me kërkesë të banorëve shqiptarë të komunave në veri të Kosovës, i ka vizitue sot ata...

A ka me zhdukë vera virusin Covid-19?

Shkencëtarët janë dyshues nëse rritja e temperaturave apo vera ka me ndikue në ngadalësimin e përhapjes së Coronavirusit. Ata besojnë se moti i ngrohtë mundet...

Arta Nitaj flet mbas skandalit me foton cullak (foto)

Modelja Arta Nitaj së fundmi ka qenë ndër emnat ma të komentuem në botën e showbizit. Ajo u përball me diçka shumë të pakandshme mbasi...